آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

افزودن داده آغازی seed به جدول در SSDT

دوره های مرتبط با این مقاله

افزودن داده آغازی seed به جدول در SSDT

وقتی دیتابیس ها ایجاد ویا آپگرید می شوند، ممکن است لازم باشد داده افزوده و یا حذف شود و یا تغییر کند. علاوه بر این قبل و یا بعد از تکمیل پروسه، ممکن است لازم باشد فعالیت هایی اتفاق بیفتد. برچسب های قبل و بعد از اجرا می توانند برای تکمیل آن اتغاق بیفتند.

توضیح:

در پروژه ی SSDT SQL جدول جدیدی تعریف کرده ایم، اما نیاز به راهی برای وارد کردن داده ی اولیه ی seed به آن داریم. این کار به وسیله ی ایجاد یک برچسب PostDeploy تکمیل می شود. درSolution Explorer روی پروژه ی Futbol راست کلیک کرده و Add->Script را انتخاب کنید.

آموزش SQL Server

مجددا صفحه ی Add New Item برای شما ظاهر خواهد شد که می توانید نوع برچسب دلخواه خود را در آن ایجاد کنید. در اینجا می توانید ایجاد برچسب PreDeploy یا برچسب PostDeploy و یا برچسب هایی که برای خطاهای ترکیب / آبجکت در هنگام ساخت علامت دار می شوند و یا آنهایی که علامت دار نمی شوند، را انتخاب کنید. برچسب های قبل و بعد از اجرا آگاه از SQLCMD می باشند که به این معناست که می توانید برچسب های مجزایی در داخل Solution Explorer ایجاد کرده و آنها را به طور مستقیم با استفاده از فرمان :r از SQLCMD، وارد برچسب اصلی Script.PostDeployment.sql ( یا Script.PreDeployment.sql)کنید. این امر به شما آزادی می دهد تا عممکردهای خاص را به برچسب های خاص اختصاص دهید که بر خلاف برقراری یک برچسب یک پارچه می باشد.

Post-Deployment Script را انتخاب کرده و روی Add کلیک کنید.

آموزش SQL Server

یک الگوی برچسب برای شما ظاهر خواهد شد که می توانید آن را پر کنید. در اینجا من دو ورودی داده ی seed اضافه کرده و برچسب خود را ذخیره می کنم.

آموزش SQL Server

به قانون شرطی دقت کنید. برچسب های قبل و بعد از اجرا همیشه بدون توجه به اینکه آیا ما در حال نصب یت آپگرید هستیم، اجرا می شوند. معقولانه است که برچسب های خود را غیرفعال (یا قابل اجرای مجدد) سازید، بنابراین فاکتور کردن مجدد دیتابیس شما به مشکل برنمی خورد.

وقتی انتشار یک دیتابیس اتفاق می افتد، سه گروه از کدها در داخل برچسب مرکزی sql ایجاد می شوند که به وسیله ی Visual Studio تولید شده اند. این برچسب نهایی تولید شده ی خودکار، بالاخره روی دیتابیس اجرا می شود. این برچسب دارای سه گروه کد اصلی می باشد که به این ترتیب تولید شده اند.

  • تمام کدهایی که Scripts.PreDeployment.sql را تشکیل می دهند.
  • کدهای تولید شده ی خودکار که نمودار دیتابیس را بر اساس محتوای پروژه نمایش میدهند، تغییرات/ ایجاد شده ها / افت ها.
  • تمام کدی که Scripts.PostDeployment.sql را تشکیل می دهد.

ممکن است کد اضافه ای به وسیله ی Visual Studio به این برچسب اصلی افزوده شوند، که بستگی به گزینه های اجرایی که انتخاب شدند، دارد.

ممکن است به این فکر کنید که یک برچسب قبل از اجرا چگونه می تواند مفید باشد. موقعیتی از حرکت پیچیده ی داده را در نظر بگیرید. با استفاده از برچسب های قبل و بعد از اجرا می توانید برخی عملکردها را قبل از اتفاق افتادن اجرا، انجام دهید و پس از اجرا روی داده ی مورد نظر کار کنید.

  • 1687
  •    1114
  • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .