آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

آشنایی با مفهوم سئو SEO

آشنایی با مفهوم سئو SEO :

در این مقاله آموزشی، به آموزش رایگان اصول و تکنیک های مؤثر سئو کلاه سفید یا سئو استاندارد (white hat SEO) می پردازیم.

راهنمایی :

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو یا SEO که مخفف Search Engine Optimization است معمولا شامل مجموعه ای از تغییرات کوچک در بخش های مختلف سایت ها می شود.

وقتی به صورت تکی به این تغییرات نگاه کنید، ممکن است به صورت پیشرفت های کوچک یا متوسط به نظر برسند اما در ترکیب با هم می توانند تأثیر قابل ملاحظه ای بر روی تجربه استفاده کاربران از سایت شما و بهبود گسترده موقعیت شما در نتایج جستجوی موتورهای جستجو، داشته باشند.
من قویا توصیه می کنم از تکنیک های سئو خاکستری یا grey hat seo که ممکن است در آینده جز سئو بد یا black hat seo بشوند، همانند کارهای مشکوک در سئو از نظر موتورهای جستجو که به انها Shady Practices می گویند، اجتناب کنید و این مسئله را گوگل، طبیعتا تأیید کرده است.

تذکر

کارهای مشکوک در سئو یا Shady Practices باعث کاهش رتبه یا Rank سایت شما در نتایج جستجو می شوند.

هیچ آموزش یا مقاله تک صفحه ای، نمی توانید مباحث مطرح شده را به طور جامع و کامل پوشش بدهد. چیزی که در این مقاله آموزشی سئو خواهید خواند، جواب به پاسخ هایی که از حدود 10 سال تجربه ما در امر سئو به دست آمده و اکنون توسط گوگل نیز صحت آنها، تأیید شده است.

نکته :

توصیه قوی ما این است که هنگامی که بر روی سئو کار می کنید یا از یک مشاور SEO بهره می گیرید، از آنها بخواهید برای هر کاری که انجام می دهند یک سند تأیید از گوگل ارائه دهند.

گوگل اصرار دارد مسئولان و متخصصان وب سایت ها، از قوائد (Rules) آنها پیروی کرده و سایت ها را به وسیله محتویات با کیفیت بالا و استفاده از تکنیک های سئو خوب یا white hat SEO تقویت کرده تا رتبه یا Rank بالاتری در موتورهای جستجو، به دست بیاورند.

راهنمایی :

تولید محتوای مفید و کارآمد که کیفیت خوبی داشته باشد، بیش از هر چیز دیگری بر روی سئو و رتبه سایت شما تأثیر می گذارند.

از طرف دیگر، گوگل سایت هایی که با زیر پا گذاشتن قوانین آن، سعی می کنند به رتبه و سئو خوب دست پیدا کنند را حذف یا جریمه می کند.

نکته :

گرمی ایلیس یکی از مدیران ارشد گوگل می گوید از زمانی که متوجه شدیم، سایت ها قصد دارند تا با سیستم ما بازی کنند، مسئه رتبه یا Rank را ایجاد کردیم. سایت هایی که استانداردها را رعایت نکنند، عقب سپرده شده تا مطمئن شویم کمترین مراجعه کننده را خواهند داشت.

قوائد گوگل برای سئو، قانون نیستند ولی راهنما یا دستورالعمل هایی هستند که به افزابش رتبه یا Rank سایت شما، کمک می کنند. شما بایستی توجه داشته باشید که بعضی متدها در افزایش رنک گوگل غیر قانونی هستند! برای مثال، هک کردن عملی خلاف قانون در انگلستان، آمریکا یا کانادا است.
شما می توانید انتخاب نمایید آیا این قوائد را دنبال کرده و پایبند به آن ها باشید یا نادیده بگیرید، جدا از میزان اهمیت یا درصد موفقیت آن ها یا همچنین میزان جریمه ای که ممکن است تیم ضد هرزنامه یا سئو به گوگل برایتان درنظر بگیرد.
سئو خوب یا کلاه سفید، طبق قوانین عمل کرده و سئو بد یا کلاه سیاه، قوانین را زیر پا می گذارد.
آنچه شما در دوره آموزش رایگان سئو سایت تحلیل داده خواهید خواند، بر اساس قوائد دستورالعمل های گوگل پایه گذاری شده و به شما کمک می کنند تا از طریق سئو ارگانیک یا صفحات نتایج جستجو انجام شده (SERPs) واقعی، ترافیک سایت خود را بالا برده و مخاطبین بیشتری جذب نمایید.

  • 89
  •    0
  • تاریخ ارسال :   1399/10/20

دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .