آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

Java چیست و چه کاربردهایی دارد؟

جاوا چیست و چه کاربردهایی دارد؟


دوره آموزش جاوا

با اینکه زبان های زیادی در دنیای برنامه نویسی وجود دارند، زبان Java همچنان یکی از مهمترین، محبوب ترین و پرکاربرد ترین زبان های دنیاست. این زبان یک زبان رایگان، open-source، مستقل از پلتفرم، قابل اعتماد، امن، ساده و مقیاس پذیر است که سرعت اجرایی بسیار بالایی دارد. در این شما را با مزایای این زبان آشنا میکنیم.


یادگیری ساده


اگر میخواهید کدنویسی را بیاموزید، اما مطمئن نیستید چه زبانی برای شما مناسب است، جاوا را انتخاب کنید. حتی اگر هیچ تجربه ی برنامه نویسی نداشته باشید، همچنان میتوانید زبان جاوا را بیاموزید و اگر در مسیر یادگیری با مشکلی روبرو شدید، جوامع آنلاین و برنامه نویسان Java در سراسر دنیا برای رفع مشکلات به شما کمک خواهند کرد.


مزایای کاری


زبان جاوا، یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی برای کارفرمایان و شرکت های بزرگ است. زیرا برنامه نویسان این زبان چند کاره، دانش و مهارت های ارزشمندی به گروه ها می افزایند و باعث رشد کل مجموعه میشوند.


همچنین برنامه نویسان جاوا میتوانند از بین گزینه های فراوان و متنوعی که در بازار کاری زبان جاوا موجود است، به کار و فعالیت در زمینه های مورد علاقه خود بپردازند.


با زبان جاوا چه میتوان ساخت ؟


 1. اپلیکیشن های موبایل
 2. با اینکه زبان های زیادی، امکان ایجاد اپلیکیشن های موبایل را برای برنامه نویسان فراهم میکنند، اما همچنان زبان جاوا یکی از محبوب ترین زبان های ایجاد اپلیکیشن های اندروید است.


 3. دستگاه های اینترنت اشیا
 4. اینترنت اشیا، یکی از مهمترین تکنولوژی های آینده است که در صنایع مختلف استفاده میشود. با استفاده از اپلیکیشن های جاوا، میتوانید به اشیا متصل شده و از فواصل مختلف آنها را کنترل کنید.


 5. اپلیکیشن های ابری
 6. خدمات بسیار زیادی با استفاده از فضای ابری ارائه میشود و زبان جاوا، یکی از بهترین زبان های موجود برای ساخت اپلیکیشن های ابری است.


 7. اپلیکیشن های وب
 8. ساخت اپلیکیشن های وب، از گذشته تا به حال، یکی از اولین و محبوب ترین موارد استفاده زبان جاوا بوده است. قابلیت های زبان جاوا، ساخت اپلیکیشن های پیشرفته و پیچیده وب را برای برنامه نویسان ممکن میکند.


 9. بازی
 10. زبان جاوا، زبانی ایده آل برای ساخت بازی است، مخصوصا بازی هایی که بر سیستم عامل اندروید اجرا میشوند.


 11. اپلیکیشن های سازمانی
 12. جاوا دارای امکانات، کتابخانه ها و API های به خصوصی برای ساخت اپلیکیشن های سازمانی است که دسترسی همه افراد سازمان به این اپلیکیشن ها را ممکن میکند. همچنین با توجه به مقیاس پذیری جاوا، سازمان ها میتوانند با توجه به نیاز های خود، اپلیکیشن های جاوا را گسترش دهند.


 13. اپلیکیشن های علمی
 14. کار اپلیکیشن های علمی، انجام عملیات و محاسبات واقعی است. این اپلیکیشن ها در فضاهای پزشکی و تحقیقات استفاده میشوند. امنیت، سرعت، قابلیت ها و دقت محاسبات این اپلیکیشن ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و جاوا، به علت سرعت، امنیت و امکانات فراوان، محبوب ترین زبان ساخت اپلیکیشن های علمی است.


جاوا همیشگی است


برنامه نویسان زیادی نگران قدیمی شدن مهارت هایشان و زبان های برنامه نویسی هستند، اما برنامه نویسان جاوا از این نگرانی ها در امان اند. با اینکه این زبان حدود ۲۰ سال پیش منتشر شده است، اما روز به روز به اهمیت این زبان در سازمان ها و کسب و کار ها افزوده میشود. در واقع اهمیت زبان جاوا به قدری بالاست که در بیشتر دانشگاه ها از این زبان برای آموزش برنامه نویسی در رشته های مهندسی و علم کامپیوتر استفاده میشود.


9865 از بزرگترین کمپانی های حوزه tech، از زبان جاوا استفاده میکنند از جمله :


 1. Airbnb
 2. Google
 3. Netflix
 4. Pinterest
 5. Instagram
 6. Spotify
 7. Amazon
 8. و ...

اپلیکیشن هایی که به زبان جاوا نوشته شده اند:


 1. Spotify
 2. Twitter
 3. Opera Mini
 4. Nasa WorldWind
 5. Netflix
 6. Tinder
 7. Google Earth
 8. Uber
 9. و ...

جاوا در ایران


جاوا یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در ایران است و برنامه نویسان جاوا، علاوه بر برنامه نویسی اندروید، از بازار کاری گسترده ای در ایران بهره مند هستند. یکی از محبوب ترین زمینه های کاری جاوا، برنامه نویسی Back-end میباشد. البته توسعه دهندگاه بک اند، علاوه بر جاوا بر کار با دیتابیس ای مختلف نیز مسلط اند.


برای توسعه دهندگان ابر داده نیز، تسلط بر برنامه نویسی جاوا ضروری است و ساخت بازی ها و سرگرمی ها و توسعه ی سیستم های نهفته نیز، با کمک جاوا انجام میشود.نام دوره
دوره آموزش Java Enterprise
کارگاه عملی Spring MVC پیشرفته همراه با پیاده سازی فروشگاه اینترنتی
نام دوره
آموزش برنامه نویسی اندرويد از صفر تا بازار کار با استفاده از Java و kotlin
 • 35
 •    6
 • تاریخ ارسال :   1400/07/18

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .