آموزش سی شارپ

آموزش آنلاين سي شارپ يک زبان برنامه نويسي همه منظوره تحت پلتفرم دات نت است که در سال 2002 از سوي شرکت مايکروسافت ارايه گرديد. اين زبان ترکيبي از قابليت ها و امکانات زبان هاي محبوب ++C و جاوا را در خود جاي داده و تلاش کرده تا قدرت يک زبان سطح بالا را در عين سادگي و کارايي بالا داشته باشد. در اين مجموعه تلاش کرديم تا براي شما يک دوره جامع آموزش سی شارپ فراهم کنيم. براي آموزش سی شارپ لازم است تا دانشجو به مفاهيم شي گرايي تسلط داشته باشد. چرا که اين زبان بر پايه اين مفاهيم طراحي و ساخته شده است. سی شارپ ویژه برنامه نویسی تحت پلتفرم دات نت طراحی گردیده و برای اجرا (همانند ساير ديگر زبان هاي برنامه نويسي پلتفرم دات نت) لازم است تا اين پلتفرم در سيستم مقصد نصب شده باشد. آموزش سی شارپ براي افرادي که به زبان C يا جاوا آشنايي دارند بسيار ساده و راحت است چرا که اين زبان ساختار متني شبيه آن ها دارد و همانطور که اشاره کرديم مفاهيم شي گرايي اين زبان عمدتا از زبان جاوا گرفته شده است. چنانچه به دنبال يک دوره کامل و جامع که به صورت گام به گام شما را با مفاهيم و امکانات يک زبان برنامه نويسي قدرتمند آشنا کند باشيد به جاي درستي آمديد. با ما همراه باشيد تا در اين دوره آموزش سی شارپ لذت درک ساده مفاهيم اين زبان را بچشيد. در اين دوره آموزش سی شارپ تلاش گرديده تا فصل هاي آموزشي به گونه اي مناسب براي دانشجويان و علاقه مندان دسته بندي شوند. با اين روش شما ضمن پيدا کردن ديد بهتري از مجموعه مطالب آموزشي، تصوير مناسبي از جايگاه خود و ميزان دانش خود از اين زبان برنامه نويسي پيدا خواهيد کرد. برای آموزش سی شارپ و نوشتن کد به این زبان می توانید از هر ویرایشگر متنی دلخواهی استفاده نمایید. مثلا می توان کدهای زبان سی شارپ را در یک ویرایشگر متن ساده مانند Notepad نوشته و سپس به کمک کامپایلر نصب شده به همراه NET Framework. آن را ترجمه و سپس اجرا نمود. ولی انجام اینکار پر زحمت و زمان بر بوده و از آن مهم تر محیط ویرایشگر متنی ما هیچ کمکی به سادگی برنامه نویسی ما نمی کند. به همین دلیل بهتر است تا از یک برنامه هوشمند و پیشرفته که در کنار فراهم آوردن محیطی یکپارچه برای کدنویسی، هوشمندی بالایی در لیست کردن دستورات و خطایابی برنامه ما دارد استفاده نماییم. بهترین محیط برای برنامه نویسی به زبان های NET Platform. نرم افزار Visual Studio است که در اولین بخش این مجموعه آموزشی به توضیحات کلی این نرم افزار و آموزش ویژوال استودیو به همراه شیوه آغاز کدنویسی با آن خواهیم پرداخت. کدها و مثال های ما در این سری مجموعه آموزش سی شارپ نیز همگی در این محیط تایپ شده و به شما نمایش داده می شوند. در بخش اول آموزش سی شارپ به بررسي مقدمات و مفاهيم اوليه اين زبان، محيط برنامه نويسي، گونه هاي داده اي و عملگرها خواهيم پرداخت. هدف اين بخش ارايه يک ديد کلي و اوليه براي آماده سازي شما جهت کل دوره آموزش سی شارپ است.
در بخش دوم آموزش سی شارپ مفاهيم اوليه شي گرايي در اين زبان و ساخت اشيا و الگوي آن ها و اجزاي سازنده هر شي و شيوه ارتباط و به کار گيري آن ها را با هم مرور خواهيم کرد. مثال هاي ساده اي نيز براي درک بهتر شما از مطالب آموزشي آورده شده است.
در بخش سوم آموزش سی شارپ به بررسي فضاهاي نامي (Namespace) و نقش آن ها در يک پروژه مي پردازيم. فراموش نکنيد که يکي از ارکان مهم طي کردن مسير درست آموزش سی شارپ، درک مفاهيم شي گرايي و فضاهاي نامي هستند.
در بخش چهارم آموزش سی شارپ به بررسي موجوديت يک کتابخانه و روش ساخت يا استفاده از آن مي پردازيم. به طور کلي شما به عنوان يک برنامه نويس در آينده نياز زيادي به نوشتن يا استفاده از کتابخانه هاي موجود خواهيد داشت و به همين دليل پيشنهاد مي کنيم اين بخش از دوره آموزش سی شارپ را با توجه و تمرکز زيادي دنبال کنيد.
در بخش پنجم آموزش سی شارپ به معرفي و تعمق در مفهوم اجزاي استاتيک در يک پروژه به زبان سي شارپ خواهيم پرداخت. همانگونه که خواهيد ديد اجزاي استاتيک يکي از اجزاي پرکاربرد در پروژه ها هستند و درک نقش و شيوه رفتار آن ها گام مهمي در پيشرفت فرآيند يادگيري دانشجو دارد.
در بخش ششم آموزش سی شارپ مروري بر مفاهيم عددي و اعمال رياضي روي آن ها در زبان سي شارپ کرده ايم که در پروژه هايي که عمليات رياضي در آن ها به کار مي رود از اين امکانات استفاده خواهيم کرد. همچنين در اين بخش مروري بر تبديل انواع گونه هاي داده اي به يکديگر خواهيم داشت.
در بخش هفتم آموزش سی شارپ نگاهی به قالب داده ها و روش هاي متفاوت خواندن و مقدار دهي آن ها خواهيم داشت. مطالب گفته شده در اين بخش بسيار پرکاربرد بوده و تقريبا در تمامي پروژه هاي سي شارپ شما با بخشي از اين مفاهيم سر و کار خواهيد داشت.
در بخش هشتم آموزش سی شارپ نگاهي عميق تر به مفاهيم کلاس ها و روش هاي گوناگون ترکيب آن ها و به کار گيري به عنوان گونه هاي داده اي دلخواه می اندازیم. کلاس ها در واقع الگو يا نمونه ساخت اشيا هستند و يک برنامه نويس موفق نبايد مشکلي در کار با آن ها داشته باشد. به همين دليل در اين دوره آموزش سی شارپ تلاش گرديده تا شما با ارايه مثال هاي متنوع و کافي به اين سطح از دانش و تسلط برسيد.
در بخش نهم آموزش سی شارپ به آموزش مفاهيم بررسي شرط و ساختارهاي تصميم گيري در اين زبان پرداخته ايم. تقريبا برنامه اي وجود ندارد که شما در آن نياز به بررسي يک يا چند شرط و تصميم گيري بر اساس آن نداشته باشيد. بنابراين يادگيري و تسلط به مفاهيم گفته شده در اين بخش يک الزام در فرآيند آموزش سی شارپ است. چندين حالت براي اجراي اين مفاهيم در زبان سي شارپ وجود دارد که در ادامه اين مجموعه آموزش سی شارپ به توضيح آن ها خواهيم پرداخت.
در بخش هاي دهم و يازدهم آموزش سی شارپ به اجراي دستورات شرطي گفته شده در بخش دهم مي پردازيم. از آنجا که تسلط به مفاهيم به تنهايي براي اجراي آن ها کافي نيست، پيشنهاد ما به شما مطالعه دقيق و پياده سازي مثال هاي آورده شده در اين بخش توسط خودتان است.
در بخش دوازدهم آموزش سی شارپ به معرفي و بررسي حلقه هاي تکرار در اين زبان خواهيم پرداخت. همانند ساختارهاي شرطي و تصميم گيري، حلقه ها نيز بسيار پرکاربرد هستند و يک برنامه نويس لازم است تا تسلط کافي بر آن ها داشته باشد.
در بخش سيزدهم آموزش سی شارپ نيز به بررسي دوباره شرط ها و روش هاي متفاوت کار با آن ها از زاويه هاي ديگر پرداخته ايم. نکاتي که در اين بخش گفته شده اند تاثير بالايي در ارتقاي دانش برنامه نويسي يک فرد و همچنين قدرت حل مسايل پيچيده که گاهي به آن ها برخورد خواهيم کرد دارند. با ما در اين دوره آموزش سی شارپ همراه باشيد و چنانچه به نکات و مشکلاتي برخورد کرديد در انجمن هاي سايت تحليل داده مطرح کنيد تا از سوي اساتيد مربوطه پاسخي جامع و کارا به شما داده شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .