آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

دوره آموزشی SQL Server Administration

پیشنیاز : دوره آموزشی SQL Server
تاریخ شروع طول دوره ساعت برگزاری نام استاد هزینه (تومان) وضعیت
1400/11/21 40 ساعت پنجشنبه ها ساعت 9 تا 13(حضوری و آنلاین) مهندس رفوآ 2,200,000 ثبت نام

توجه: از دانشجویان عزیز تقاضا میگردد جهت قطعی کردن ثبت نام با آموزشگاه تماس بگیرند.

فهرست مخاطبین
 • آندسته از مدیران IT که نیاز مبرم به ایمن سازی اطلاعات درون بانک های اطلاعاتی دارند و می خواهند حتی با Backup گیری از اطلاعات بانک قابلیت استفاده از اطلاعات بانک را در سرور غیر مجاز نداشته باشند از مخاطبین این دوره هستند. در این بخش مباحث رمزگذاری، Semetrik key ، Asementric Key ، Certificate ، Transparent Dataو Encryption را می آموزند.
 • آندسته از برنامه نویسانی که به دنبال روشهای آسان برای انتقال داده ها مابین سرورهای خود با استفاده از بخش SSIS هستند در این دوره قادر خواهند بود به هدف خود دسترسی پیدا کنند.
 • آندسته از برنامه نویسان و مدیران پروژه ای که با دیتابیس فوق حجیم روبه رو هستند و دوچار افت کارایی (Performance) درون دیتابیس های خود هستند نیز از مخاطبین این دوره هستند و با تسلط بر تکنیک ها ی Partitioning و ایندکس گذاری می آموزند چگونه دیتابیس خود را کاراتر نمایند. درضمن تکنیک های بازیابی اطلاعات به طور همزمان از چند H.D.D نیز از سرفصل های این بخش است.
 • آندسته از برنامه نویسانی که تا به حال برای نگهداری و ایمن سازی از فایل های مرتبط با پروژه خود مجبور به نوشتن سرویسهای WCF بودند و یا اقدام به نوشتن Windows Service می نمودند نیز از مخاطبین این دوره هستند و تکنیک هایی نظیر File group و File Stream و همچنین File Table قابلیت های مضاعف این امکانات را بدون زحمت کدنویسی زیاد در اختیار آنان قرار می دهد.
 • آندسته از مدیران IT و برنامه نویسانی که به دنبال روشهایی برای کاهش از دست دادن اطلاعات با استفاده ازاسترا تژی های Backup هستند و می خواهند با توجه به حجم بانک و سرعت سرور و مشخصات Storage هایشان به ترکیب مرتب و منظمی از انواع Backup که شامل Full Backup ، Log Backup و Diffrencial Backup و انتخاب نمایند از مخاطبین این دوره هستند.
 • آندسته از مدیران IT که می خواهند با استفاده از اصول مدیریت مبتنی بر نقش (Roled Based Security) اقدام به ساخت Login در سطح سرور، اقدام به ساخت User در سطح پایگاه داده؛ ارتباط دهی بین این دو و اشیا موجود در سطح سرور و سطح بانک نمایند و براساس آن اقدام به ایمن سازی سطوح دسترسی نمایند از مخاطبین این دوره هستند.
 • آندسته از مدیران IT که بدنبال راهکارهایی جهت مدیریت رهگیری عملکرد کاربران و اینکه هر کاربری روی هر جدولی در بانک چه فعالیت هایی داشته است نیز با تکنیک های CDC،Profilering و... می توانند به این موضوع دسترسی پیدا نمایند.
 • آندسته از میدران شبکه ای که می خواهند بستر SQL Server را با استفاده از مباحث مرتبط و شبکه نظیر Port و IP تخصیص دهی Service Account های مناسب ایمن نمایند از مخاطبین این دوره هستند.
 • آندسته از برنامه نویسان و مدیران پروژه که می خواهند بدون نوشتن حتی یک خط برنامه اقدام به همگام سازی (یکپارچه سازی و تجمیع داده ها ) با استفاده از تکنولوژی Replication نمایند از مخاطبین این دوره هستند.
 • آندسته از مدیران IT که بنابر دلایل امنیتی و یا دسترس پذیری بالا می خواهند اقدام بر داشتن یک نسخه از بانک اطلاعاتی خود در مکان امن و ایزوله با مثلا یک ساعت تاخیرنمایند از مخاطبین این دوره هستند با استفاده از تکنولوژی Log Shipping دسترسی به این موضوع امکان پذیر است.
 • آندسته از برنامه نویسان و مدیران IT که می خواهند با استفاده از تکنولوژی Clustering اقدام به Share کردن یک Storage San مابین چند Sql Server نمایند تا در صورت خرابی Node Server دیگر Node Server ها جای آنها را بگیرند نیز از مخاطبین این دوره هستند.
 • آندسته از برنامه نویسانی که می خواهند با استفاده از محیط های Commend Promt بدون استفاده از Management Studio اقدام به ارائه تغییرات در ساختار و یا تغییرات در اطلاعات نمایند نیز از مخاطبین این دوره هستند.
 • دانشجویان در این دوره می توانند با استفاده از Job و استفاده از SQL Server اقدام به زمانبندی منظم اجرای فرایند ها درون بانک اطلاعاتی خود به صورت خودکار و منظم نمایند.
 • آندسته از مدیران نرم افزاری که می خواهند حجم دیتابیس های خود را با کمترین میزان هزینه با استفاده از Compression کاهش دهند نیز از مخاطبین این دوره هستند.
 • آندسته از برنامه نویسان و مدیران بانک های اطلاعاتی که می خواهند با استفاده از امکانات قدرتمند always on، اقدام به تهیه نسخه المثنی از بانک اطلاعاتی خود بنمایند تا بتوانند آن را مدیریت در Fail شدن نسخه اصلی از المثنی آن استفاده نمایند،از مخاطبان دوره هستند.
 • با استفاده از این سرویس می توانید براحتی از هر محیط SQL دیگر نظیر Oracle یا Access و یا محیط های غیر SQL نظیر Excel و یا XML و حتی Flatfile، اطلاعات را به / از SQL server، Import/Export بنمایید.
 • آندسته از برنامه نویسانی که می خواهند اطلاعات جامعی از فرآیند Monitoring مربوط به Server و ابزار های بررسی صحت و نحوه عملکرد سخت افزار و نرم افزار سرور بنمایند از مخاطبان این دوره هستند.
 • آندسته از برنامه نویسان مدیران IT که می خواهند با ضریب اطمینان بالای 99.99% به دسترس پذیری بانک های اطلاعاتی خود در SQL server دسترسی یابند از مخاطبین این دوره هستند.
سر فصل های دوره

آموزش حرفه ای و کاربردی کار از عملکرد درونی SQL Server ونگاهی سطح پایین به سیستم مدیریت حافظه درون SQL Server و عملکرد درونی فایلهای MDF ، LDF

 • آموزش حرفه ای ساخت دیتابیس و بکارگیری File Group ها و نقش آنها در طراحی فیزیکی داده ها
 • آموزش مفاهیم Partiotion بندی داده ها و نقش Partition بندی در دیتابیسهایی با حجم بالا و مفاهیم Performace Tuning با استفاده ز Partitioning
 • آموزش File Stream و File Table ونقش آنها در امنیت فایلهای ملحق شونده به پروژه و همچنین آموزش کامل و کاربردی کار با فایل ها از طریق T-SQL.
 • آموزش Linked Server ها ونقش آنها در گزارشگیری همزمان از چندین منبع داده مبتنی بر SQL Server یا منابع غیر مبتنی بر SQl Server
 • آموزش SQL Server Encryption و بررسی انواع الگوریتمهای رمز گذاری داده ها در SQL Server شامل Syemtric Encryption, Asyemtric Encryption,Certificate,Public Key,Private Key و همچنین آموزش مفاهیم رمز گزاری کلی دیتابیس شامل Transparent Data Encryption.
 • آموزش امنیت در دیتابیس وبررسی انواع Prinicpal ها و سطوح دسترسی Principal ها ، آموزش انواع Securable ها و آموزش سطوح مختلف Securable ها در بانک اطلاعاتی آموزش انواع حقوق دسترسی به اشیا شاملGrant،Deny،Revoke وآموزش عملکرد آنها.
 • آموزش ایمن سازی بستر Windows برای قرارگیری SQL Server Service Account
 • آموزش پیکربندی SQL SERVER تعیین Service Account، DomainAccount ،آموزش تعیین پورت مناسب جهت SQL Server،آموزش نقش SQL Server Browser ،آموزش کلیه تنظیمات محیطی و مرتبط با سرویس و همچنین تعریف Windows Fire Wall InBound Rule جهت کار با SQL Server

Replication : در این بخش از دوره آموزشی دانشجویان می توانند اقدام به پیکربندی ، تنظیم و راه اندازی قدرتمند Replication نمایید. Replication امکانی می باشد که از طریق آن چندین سرور اطلاعات خود را با دیگر سرورها اشتراک می گذارند و بنابراین با استفاده از آن به مزایای زیادی دسترسی خواهیم داشت .
دانشجویان در پایان این بخش خواهند توانست :

 • نسخه دیگری از DataBase خود را با یک تاخیر ( Latency ) مناسب در یک سرور دیگر پیاده نمایند تا از طریق آن به DataBase High Availability دسترسی پیدا نمایند .
 • با استفاده از Transactional Replication قادر خواهند بود تا تکنیک Load Balancing را برای پروژه های فوق العاده Enterprise پیاده سازی نمایند ، با استفاده از این تکنیک فشار محیط عملیات سیستم نرم افزاری خیلی عظیم مثل Alibaba.Com و Digikala.Com به صورت همزمان بدون از دست دادن Consistency بین چندین سرور پخش می شود .
 • با استفاده از امکان Peer To Peer Transactional Replication قادر خواهند بود تا اطلاعات چندین سرور را به صورت توامان با همدیگر Merge نمایند .
 • دانشجویان قادر خواهند بود تا با استفاده از کارگاه عملی Replication در محیط کلاس ، یک محیط واقعی را شبیه سازی نمایند. دراین محیط فرض بر این است که یک شرکت دارای چندین شعبه نمایندگی می باشد که اطلاعات این نمایندگی ها به صورت اتوماتیک در بازه زمانی منظم به دفتر مرکزی ارسال می شود و اطلاعات دفتر مرکزی نیز به نمایندگی ها باز گردانده می شود.
 • آموزش Replication نقش Replication در همگام سازی داده های چند دیتابیس و سرور مختلف با همدیگر
 • آموزش انواع Agent های SQL Server شامل SnapShot Agent,LogReader Agent, و نحوه Configure کردن هریک از آنهاو همچنین آموزش Push,Pull و کاربرد انواع Topologiy های SQL Server Replication آموزش Snap Shot Replication، Transactional Replication ، Peer to Peer Transctional Replication
 • آموزش رهگیری(Change Data Capture) عملکرد افراد در Server و همچنین آموزش ثبت تاریخچه حذف و ویرایش و ثبت رکورد های مختلف روی جداول پر اهمیت با استفاده از CDC
 • آموزش Log Shipping و نگاهداری یک نسخه از دیتابیس در سروری دیگر جهت Hi Availability
 • آموزش SQL Server Monitoring با استفاده از ابزارهای Dynamic Management View و همچنین Tracing.

در یکی از پروژه هایی که من پیاده سازی می کردم در بازه ای از زمان که محاسبات سنگین بود و مراجعات برای پرداخت های اینترنتی بسیار بالا بود علی رغم کلیه Perfomance Tuning های انجام شده و خرید سرور دو میلیارد تومانی باز هم سرویس ها در اوج کاری کاملا از دسترس خارج می شدند، تصمیم گرفتم در این Application یک سری تغییرات عمده بوجود بیاورم.برای این منظور ReadServer ها وWriteServer ها را از هم جدا نمودم 4 سرور وظیفه خواندن داده را بر عهده داشتند و یک سرور وظیفه هر نوع عملیات اجرایی را بر عهده داشت و فرآیند انتقال داده ما بین ReadServer و Write ها را با استفاده از Transaction Replication انجام دادم.
در یکی دیگر از سیستم های بزرگ کشوری که به مدت 3 سال مدیر پروژه بودم هزاران کلاینت در سراسر کشور مجبور به ارسال اطلاعات از کامپیوترهای خود به سرور و همچنین دریافت اطلاعات از سمت سرور بودند و امکان Online بودن دائمی آنها وجود نداشت .چون ممکن بود هر رکورد در هریک از کلاینت ها چندین مرتبه تغییر کند، بنابر این با استفاده از MergeReplication اقدام به پیاده سازی و شبیه سازی شرایط Online ، Offline نمودم و پروژه را از شر ده ها هزار خط کد برای ارسال و Sync نمودن داده ها نمودم.

آموزش قابلیت CDC در بانک اطلاعاتی
با استفاده از این قابلیت به رهگیری کامل و قدرتمند از تاریخچه تغییرات Data روی جداول بانک اطلاعاتی خواهیم رسید ، پس از انجام تنظیمات CDC روی هر تعداد از جداول مهم بانک اطلاعاتی یک تاریخچه کامل از هر نوع تغییر روی جداول Insert ، Update و Delete همراه با جزئیات رکورد مربوط تغییر ، Log گرفته شود .

 • اصول آرشیوسازی داده های حجیم داده ها با استفاده از Partitioning :
  • چنانچه با افت شدید کارایی بانک اطلاعاتی خود روبرو هستید و علت این کاهش چشمگیر کارایی در حجم وسیع داده های شما می باشد ، با از این امکان شما می توانید بانک اطلاعاتی خود را Range بندی کنید و هر بازه از Range خود را در یک File Group جداگانه قرار داد و هر File Group را در یک هارد جداگانه بنابراین سرعت بازیابی رکوردهای بانک اطلاعاتی که حتی دارای میلیاردها رکورد می باشند ، به طرز غیر قابل باوری افزایش می یابد .
  • با استفاده از امکان Partition بندی و ترکیب آن با File Group ها می توان بخش های غیر قابل تغییر از بانک اطلاعاتی را (مثلا آشیو رکوردهای سال قبل ) از Backup ها حذف نمود و سرعت Full Backup که گاها به 12 تا 24 ساعت طول می کشد را به اندازه 90% کاهش داد.

در یکی از مشاوره های Software Architecture متوجه شدم که تیم برنامه نویسی حجم عظیمی از کدهای برنامه نویسی را در لایه Bussiness و DataAccess خود انجام می داد تا بتواند یک UserLogActing (رهگیری عملکرد افراد در دیتابیس و مسیر تغییر داده ها در زمانهای مختلف ) را نگاهداری کند، با استفاده از CDC بدون نیاز به هیچ کار اضافی و با تنها اعمال چند تنظیم ساده این تکنیک را درون SQL Server برایشان راه اندازی نمودم.

آموزش Backup و Restore در بانک های اطلاعاتی

 • روی سرور ها با استفاده از انواع Backup گیری و روش های Backup که شامل Full Backup ، Log Backup و Official Backup می باشدو ترکیب هوشمندانه امکانات فوث با قابلیتی به نام Restore In Point Time می رسیم .

چندی پیش یکی از دوستانم با من تماس گرفت و گفت در زمان نوشتن یک دستور Delete روی یک جدول مهم فراموش کرده که از where استفاده کند و بنابراین رکوردهای مهم ترین جدولش حذف شده است.فرآیند بازیابی را تا لحظه قبل از فاجعه با استفاده از RestoreinPointTime برایش انجام دادم.چنانچه یک استراتژی محکم در BackUp گیری نداشته باشیم و فاجعه ای رخ دهد باز هم می توان دیتابیس را تا زمان قبل از وقوع حادثه بازیابی نمود به شرط آنکه RecoveryModel صحیحی را انتخاب کرده باشیم.
یکی از دوستان من که مدیر IT یکی از شرکت های بزرگ بود همواره آخرین BackUp مربوط به دیتا بیس سازمان خود را روی هارد اکسترنال حمل می نمود در جریان این حمل و نقل هارد وی مورد سرقت قرار گرفت و بنابراین BackUp ای که حامل اطلاعات مهمی بود مورد سوء استفاده قرار گرفت پس از شرکت در کلاس Admin با استفاده از TDE توانست جلوی تکرار این مسئله را بگیرد.
در یکی از سیستم های جامع فروش و انبارداری که با استفاده از ASP.Net ساخته بودیم بنا به دلایل مالی شرکت تصمیم به انتقال انبار خود به خارج از شهر نمود و چون بستر اینترنت در انبار خارج شهر به طور دائم قابل اعتماد نبود و دسترسی همیشگی اینترنت برای انبار وجد نداشت، قرار شد فاکتورهای هر روز و نهایتا تا فردای آن روز از دفتر تهران به انبار ارسال شود و من این انتقال را با استفاده از package های زمانبندی شده SSIS پیاده سازی کردم.
وقتی برای مشاوره به یکی از.... رفته بودم مشاهده کردم به حجم دیتابیس آنها 10 ترابایت بود و Query گیری از آن حدودا بین نیم ساعت تا یک ساعت زمان می برد و گاها عملیات BackUp گیری روی آن 24 ساعت به طول می انجامید . با استفاده از partitioning اطلاعات اسناد سنوات قبل را در FileGroupهای ReadOnly تقسیم نمودم و بنابراین اسناد و بنابراین اسناد هر سال را در یک HDD نگهداری کردم با این تکنیک الف)حجم فایل ها کاهش یافت وبازیابی موازی از چند هارد انجام شد ب) پس از اخذ یک BackUp از FileGroupهای ReadOnly دیگر نیازی به BackUp گیری از آن نبود.

آموزش Restore In Point Time :

 • فرض کنیم در ساعت 10:23:49 امروز یک عمل اشتباه مثل یک Delete سراسری روی رکوردهای یک یا چند جدول روی داده است با استفاده از این امکان می توان عمل Restore را به دقیقا یک ثانیه قبل از روی دادن این حادثه انجام داد تا "از دست دادن داده ها " کمینه شود

آموزش Log Shipping :
با استفاده از این امکان می توان یک نسخه با تاخیر ( Latency ) از اطلاعات دیتا بیس مهم مان را در یک سرور دیگر با تاخیر مورد نظر مثلا 20 دقیقه ، را روی سرور دیگر همواره نگهداری کرد ، بنابرابن شما به مزایای زیر دست خواهید یافت

 • همواره DB مهم خود دو نسخه در دو سرور جداگانه دارید در دو سرور جداگانه دارید ،
 • چنانچه یک اشتباه عمدی و یا سهوی در دیتابیس شما رخ دهد ، نسخه دیگری پشتیبان شما خواهد بود .

آموزش Job ها و Alert ها و Operator در SQL Server :

 • بخشی از مهم ترین وظایف هر SQL Server Administrator اجرای زمان بندی شده و منظم عملیات خاص در بانک اطلاعاتی می باشد .
 • به عنوان مثال اجرای عملیات منظم و زمان بندی شده Backup گیری از بانکاطلاعات یا چم کردن منظم فضای خالی هارد دیسک مرتبط با بانک عای اطلاعاتی و یا ارسال منظم و مرتب اطلاعات چند سرور به همدیگر با استفاده از SSIS و دیگر تک لینک ها ، با استفاده از Job ها می توانید به یک برنامه زمان بندی شده منظم دسترسی پیدا کنیم در ضمن در صورت اهمیت یک یا چند مرحله از چند Job می توان تعدادی Operator تعریف نمود تا در صورت بروز مشکل در یک سرور یک Email اتوماتیک ( Alert ) به این اپراتور ها ارسال شود و از وقوع این اتفاق مطلع می گرداند .
 • انجام تنظیمات Mail Server برای SQL Server تنظیم Job ، Step و پیکربندی Operator ها از مهمترین مباحث این دوره می باشند .

SQL Server Monitoring

 • یکی از انتظارات اساسی مدیران حرفه ای SQL Server ( SQL Server Administrator ) نظارت دقیق بر کارایی Performance بانک اطلاعاتی می باشد .
 • تنظیم عملکرد SQL Server Monitoring و همچنین کار کردن با ابزارهای Dynamic Management View ، کار کردن با گزارشات داخلی در Management Studio نیز مباحث این بخش از دوره آموزشی می باشند .
 • مفهوم Execution Plan ها در و بهره مندی از ابزار فوق العاده قدرتمند Data Base Engine Tuning Advisor از مهمترین سر فصل ها این بخش می باشند .

SQL Server Security
در این بخش از دوره به آمورش سطوح امنیتی در SQL Server (Securable) در سطح Server ، Data Base ، Schema ، Objective و مفهوم هرکدام می پردازیم سپس Principal های هر سطح را به صورت کامل و دقیق بررسی می کنیم تنظیمات امنیتی SQL Server Role ، Windows Role ، SQL Server Login و Windows User به همراه تنظیمات امنیتی و Policy های مربوط به هر بخش را می آموزیم سپس بررسی Principal های درون دیتا بیس شامل Data Base User ، Data Base Role و Built In DB Role ها می پردازیم و یاد می گیریم که چگونه هر کاربر مجوزات لازم خودش را تخصیص بدهیم در ضمن آموزش ها تکنیک هایی نظیر Impersonate نمودن افراد و نقش ها و کار با Application Role ها از سرفصل های این دوره می باشند .

 • آموزش SSIS :
  • یکی از مهمترین وظایف هر مدیر بانک اطلاعاتی تبدیل و انتقال داده ها بین سرورها می باشد SQL Server Integration Service (SSIS) ابزار قدرتمند و بسیار مناسب برای تجمیع داه ها از چند بانک اطلاعاتی یا فایل ها Flat و انتقال آنها به یک یا چند بانک اطلاعات دیگر و همچنین امکان تبدیل ( Data Conversion ) ها را در حین انتقال فراهم می آورد .
  • در این بخش نحوه ساخت Package ها SSIS و همچنین کار با Package های پیچیده جهت همگام سازی اطلاعات ما بین چند دفتر از یک شرکت و همچنین Deploy نمودن پکیج های SSIS را خواهیم آموخت
  • برای ساخت Package ها از ابزار Visual Studio استفاده می کنیم ، که علاوه بر اهمیت مفاهیم انواع Package با انواع Task ها و همچنین کار کردن با Flow های مختلف در SSIS نیز به صورت 100% عملی آموزش داده می شود .
 • Encryption & Security
  • در این بخش از دوره مفاهیم مهمی همچون رمزگذاری داده ها در سطوح مختلف به روش های مختلف آموزش داده می شود که این رمز گذاری شامل آموزش انواع رمزگذاری Symmetric Encryption ، Asymmetric Encryption ، Certificate ها و Transparent Data Encryption می باشد .
  • با روش Symmetric با استفاده از یک کلید رمزگذاری به شما آموزش داده می شود و از آنجا که خود این کلید مهمترین عنصر رمزگذاری می باشد ، خود این کلید را با استفاده از یک Asymmetric Encryption رمز می کنیم تا امنیت به حداکثر برسد .
  • از آنجا که امروزه اهمیت صحت و امنیت دیتابیس یکی از اساسی ترین اهداف هر مدیر بانک اطلاعاتی می باشد ، در این بخش با استفاده از TDE یاد می کیریم تا اطلاعات درون بانک را به نحوی رمز گذاری کنیم تا در سرور شرکت قابل استفاده باش و حتی اگر شخصی Backup بانک را به مکان دیگری انتقال داد امکان Restore آن وجود نداشته باشد با استفاده از امکان Application Role ها به امکانی دسترسی پیدا خواهید کرد که چنانچه در بین کارمندان شما شک دزدی داده ها وجود داشته باشد ، اطلاعات را نشانه گذاری می کنید تا در Login کارمندان یافت شوند و کارمندانی راکه به سرقت داده ها اقدام نموده اند به آسانی شناسایی خواهید نمود .

آموزش ایمن سازی فایل ها در دیتابیس :

 • یکی از مباحثی که در اکثر پروژه های نرم افزاری بسیار حائز اهمیت می باشد ، مبحث نگه داری و آرشیو سازی از فایل ها همراه با Data های مرتبط با فایل ها درون محیط نرم افزاری می باشد .
 • چنانچه فایل های یک پروژه در حالت عادی درون بانک با کاهش چشمگیر کارایی و افزایش وحشتناک حجم دیتابیس مواجه می شویم که با استفاده از امکانات قدرتمند SQL Server نظیر File Stream و همچنین File Table می آموزیم که چگونه فایل های خود را درون بانک اطلاعاتی نگهداری کنیم .
 • مباحث این بخش شامل :
  • File Stream چیست و چگون از آن استفاده نماییم
  • نحوه پیکربندی امنیتی SQL Server
  • خواندن و نوشتن فایل ها با استفاده از T-SQL درون بانک اطلاعاتی
  • مفهوم Transaction File ها
  • چگونه با بتوانیم با کدنویسی به زبان C# به افزایش کارایی بیشتری در مبحث File Stream دست پیدا کنیم .
  • کارگاه عملی : آموزش پیاده سازی عملی و برنامه نویسی یک برنامه با استفاده File Stream

در یکی از سال هایی که برا تدریس MVC.Net به .... رفته بودم متوجه کند بودن سرور اسناد آنجا شدم.در پیاه سازی این سرور اسناد از تکنولوژی FileStream استفاده شده بود و عدم اطلاع از الگوی تیم های بهینه سازی FileStream باعث کاهش کارایی عمومی سرور شده بود، با استفاده از بکارگیری مفاهیم SQLStream و FileStream و همچنین TransactionScope ها منشاء پردازش SQlServerFileStream را از SQLServerBufferPoolجدا نمودم و این فشار را به پردازش سمت کلاینت در .Net انتقال دادم

آموزش ساخت دیتابیس و مفاهیم File group :

 • یکی از اساسی ترین وظایف برنامه نویسان و مدیران بانک های اطلاعاتی ساخت Data Base می باشد استفاده File های کمکی جهت استفاده در بانک اطلاعاتی و هم چنین بازیابی Parallel دیتا از چندین فایل به صورت همزمان ساخت فایل های آرشیو اضافی جهت اطلاعات آرشیو (مثل سال مالی های گذشته ) Read Only عنوان آرشیوها به صورت قطعی و نکات افزایش کارایی از سر فصل های این بخش می باشند .

آموزش Linked Server

 • با استفاده از Linked Server ها می آموزیم که چگونه به صورت همزمان اطلاعات را از چند سرور بازیابی و یا ذخیره نمود به عنوان مثال می آموزیم که چگونه یک جدول را که در Data Base درون سرور مرکزی تهران است با جداولی که درون سرور نمایندگی یزد یا اصفهان می باشد Join نماییم . همچنین خواندن و نوشتن با T-SQL به دیگر منابع داده ها نظیر Excel ، Access ، Note Pad (Text File) نیز در این بخش آموزش داده می شود .

آموزش SQL Server Configuration

 • تنظیمات مربوط به IP های SQL Server و همچنین آموزش کار با SQL Server Configuration Manage و کار کردن با سرویس SQL Server Browser و بررسی نقش آن در عملکرد SQL Server تخصیص Port مشخص به SQL Server و تنظیمات Windows Fire Wall جهت هماهنگی با پورت های SQL Server از سر فصل های دوره می باشد .

دوره اموزش sql admin,دوره آموزش SQL Administration,اموزش sql server administration,آموزش sql admin,آموزش sql server administration,دوره آموزشی sql admin,دوره آموزشی SQL server Administrator,تدریس sql server administration,آموزش sql,آموزش sql server,آموزش sql server 2008,آموزش sql injection,آموزش بانکهای اطلاعاتی,آموزش SQL SERVER Design,اموزش sql server pdf,اموزش sql server 2000 ,تدریس sql,تدریس sql server,دوره آموزشی sql,اموزش sql server administration,کتاب آموزش sql server,آموزش تخصصی SQL Server,کتاب آموزش sql server 2008,اموزش sql server 2000,دوره آموزشی sql server 2008,دوره اموزش sql,دوره آموزش sql,دوره اموزشی sql server,آموزشگاه برنامه نویسی,آموزش تخصصی برنامه نویسی,آموزشگاه تخصصی برنامه نویسی,بهترین آموزشگاه تخصصی نرم افزار,آموزشگاه تخصصی نرم افزار,
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال
کاربر میهمان1396/06/29

برگزاری مجازی دوره ها

با سلام چرا دورها رو به صورت مجازی برگزار نمی کنید تا هم مخاطبین بیشتری را پوشش دهید و هم ساکنین شهرهای دیگر بتوانند در کلاسهای شما شرکت کنند

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .