آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

آموزش Differential Backup در SQL Server

دوره های مرتبط با این مقاله

آموزش Differential Backup در SQL Server

گزینه ی دیگری برای کمک به ریکاوری ایجاد بک آپ های "Differential" می باشد. یک بک آپ "Differential" نوعی بک آپ از هر حوزه ای می باشد که از زمان ایجاد آخرین بک آپ کامل تغییر کرده است.

توضیحات:

روش کار بک آپ differential این است که همه ی حوزه هایی را که از زمان آخرین بک آپ کامل تغییر پیدا کرده اند، بک آپ خواهد گرفت. هر حوزه از هشت صفحه ی 8 KB تشکیل شده، بنابراین یک حوزه 64 KB داده می باشد. هر زمان که داده ای تغییر می کند، یک پرچم روشن می شود تا SQL Server نیز مطلع شود که اگر یک بک آپ "Differential" ایجاد شده باشد باید حاوی داده ای از این حوزه باشد. وقتی یک بک آپ کامل (Full)انجام می شود، همه ی این پرچم ها خاموش می شوند.

بنابراین اگر یک بک آپ کامل و سپس بک آپ differential انجام دادید، بک آپ differential فقط حوزه هایی را در خود دارد که تغییر پیدا کرده اند. اگر کمی صبر کرده و یک بک آپ differential دیگر انجام دهید، این بک آپ جدید همه ی حوزه هایی را که از زمان آخرین بک آپ کامل تغییر کرده اند، در خود دارد. هر زمان که یک بک آپ differential جدید ایجاد کنید، این بک آپ هر حوزه ای را که از زمان آخرین بک آپ کامل تغییر کرده، در خود خواهد داشت. وقتی که شما قصد بازگرداندن دیتابیس را دارید، برای رسیدن به متداول ترین زمان فقط کافیست بک آپ کامل و آخرین بک آپ differential را بازگردانید. دیگر بک آپ های differential قابل چشم پوشی می باشند.

اگر دیتابیس شما روی مدل ریکاوری ساده تنظیم شده باشد، شما می توانید از بک آپ های کامل وdifferential استفاده کنید. این امر اجازه ی انجام ریکاوری در زمان مشخص را به شما نمی دهد، اما اگر فقط دارای بک آپ کامل هستید، به شما اجازه می دهد تا داده ی خود را در نقطه ی متداولتری در زمان بازگردانید.

اگر دیتابیس شما روی مدل ریکاوری کامل و یا Bulk logged تنظیم شده باشد، شما می توانید از بک آپ های differential برای حذف تراکنش هایی استفاده کنید که نیاز به بازگردانده شدن خواهند داشت. از آنجایی که differential از زمان آخرین بک آپ کامل تمام حوزه ها را بک آپ خواهد گرفت، در زمان بازگشت شما می توانید بک آپ کامل خود، آخرین بک آپ differential و سپس بک آپ های transaction log را که پس از آخرین بک آپ differential ایجاد شد، بازگردانید. این امر تعداد فایل هایی را که نیاز به بازگردانده شدن دارند، کاهش می دهد.

ایجاد بک آپ transaction log از دیتابیس AdventureWorks بر روی فایل دیسک T-SQL:

BACKUP DATABASE AdventureWorks TO DISK = 'C:\AdventureWorks.DIF' WITH ‎DIFFERENTIAL
GO

SQL Server Management Studio:

  • روی نام دیتابیس راست کلیک کنید.
  • Tasks > Backup را انتخاب کنید.
  • Full را با عنوان نوع بک آپ انتخاب کنید.
  • Disk را با عنوان مقصد انتخاب کنید.
  • روی Add کلیک کنید تا یک فایل بک آپ اضافه کنید و "C:\AdventureWorks.BAK" را تایپ کنید و روی OK کلیک کنید.
  • دوباره روی Ok کلیک کنید تا بک آپ ایجاد شود.
آموزش SQL Server
  • 2948
  •    1122
  • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .