آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

ایجاد یک SSIS Package جدید

دوره های مرتبط با این مقاله

در این بخش به ایجاد SSIS package جدید و افزودن آن به پروژه ی موجود خواهیم پرداخت. همچنین کمی در مورد پراپرتی های مهم پکیج بحث خواهیم کرد.

توضیحات:

برای شروع کار BIDS روی SQL Server Business Intelligence Development Studio از گروه برنامه ی Microsoft SQL Server کلیک کنید. در منوی قسمت بالا روی File, Open, Project / Solution کلیک کنید تا دیالوگ Open Project نمایش داده شود. به سمت موقعیت solution رفته، مانند تصویر زیر، و سپس روی open کلیک کنید:

آموزش Sql server

در Solution Explorer باید صفحه ی زیر را مشاهده کنید:

آموزش Sql server

برای افزودن یک SSIS package جدید، روی گره SSIS package در زیر پروژه ی Tutorial-Sample-1 راست کلیک کرده و از منوNew SSIS Package را انتخاب کنید. یک پکیج جدید زیر گره SSIS Packages ایجاد خواهد شد و Package1.dtsx (یا چیزی شبیه به آن) نامیده می شود. روی Package1.dtsxراست کلیک کرده و از منوی پیش رو Rename را انتخاب کنید و سپس CreateSalesForecastInput را به عنوان نام جدید پکیج وارد کنید.

اکنون designer یک Control Flow خالی نمایش خواهد داد. در بخش بعدی عملکردها را روی این سطح درگ و دراپ می کنیم تا Excel spreadsheet خود را تولید کنیم. اکنون در هر قسمتی از Control Flow designer کلیک کنید تا پنجره ی پراپرتی های پکیج نمایان شود.

آموزش Sql server

پنجره ی پراپرتی های پکیج حاوی پراپرتی های بسیاری است که برای پکیج قابل تنظیم می باشند. در زیر مثالی را مشاهده می کنید.

آموزش Sql server
  • ProtectionLevel
  • TransactionOption

ProtectionLevel گزینه های مختلفی برای رمزگزاری پکیج و یا بخش هایی از پکیج ارائه می دهد. به این مورد اشاره می کنم زیرا مقدار پیش فرض EncryptSensitiveWithUserKey باعث مشکل خواهد شد. مثالی از اطلاعات هوشمند، یک رشته ی اتصال دیتابیس است که حاوی یک پسوورد می شود. تنظیمات پیش فرض با استفاده از کلید یوزر مربوط به شخصی که پکیج را ایجاد کرده، آن را پنهان خواهد کرد. وقتی که یوزر دیگری آن را اجرا می کند، با شکست مواجه می شود زیرا کلید آن یوزر قادر نخواهد بود که رشته ی اتصال را پنهان کند. یک راه حل خوب برای انجام این کار تغییر از ProtectionLevel به DontSaveSensitiveمی باشد، به این معنا که شما قصد ندارید اطلاعات هوشمند را در پکیج قرار دهید، بنابراین جای نگرانی برای رمزگزاری نمی باشد.

پراپرتی IsolationLevel در حال تنظیم Transaction Isolation Level می باشد. دقت داشته باشید که مقدار پیش فرض Serializable میباشد که ممکن است آنچه شما می خواهید، نباشد. Serializable سطحی است که در آن قفل های خواندن نگهداری میشوند تا زمانیکه یک تراکنش اتفاق بیفتد یا عقب کشیده شود که نشان می دهد هیچ کدام از خواندن داده ها نمی تواند آپدیت شود.علاوه بر این قفل های محدوده اجرا می شوند، طوریکه هیچ داده ای نمی تواند وارد شود و اجرای مجدد یک query در تراکنش ردیف های افزوده شده را گزارش می دهد که در ابتدای تراکنش وجود نداشتند. مطمئنا وقت هایی وجود دارد که در آن سطح transaction isolation موجه می باشد، اما مطمئنا نه همیشه. به طور کلی سطح Serializable منجر به قفل های اضافه و کاهش همزمانی می شود، بنابراین باید توجه داشته باشید که آیا واقعا به آن نیاز دارید و یکی از سطوح دیگر مانند ReadCommitted را انتخاب کنید.

به شما اجازه می دهد تا با توجه به تراکنش های دیتابیس چگونگی رفتار پکیج را انتخاب کنید. احتمالا مقدار پیش فرض Supported مقدار خوبیست. اگر یک پکیج در داخل تراکنش موجود اجرا شود، تراکنش را که به عنوان یک پیش فرض معنا می دهد، لیست کرده و یا متصل می کند. گزینه های دیگر Required و NotSupported می باشند. Required به این معناست که پکیج همیشه در داخل یک تراکنش اجرا خواهد شد، یا با پیوستن به تراکنش گیرنده یا با ایجاد تراکنش مربوط به خود. NotSupported به این معناست که پکیج به تراکنش موجود نمی پیوندد یا تراکنش مربوط به خود را ایجاد نمی کند.

  • 2621
  •    682
  • تاریخ ارسال :   1394/07/27

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .