آموزش منطق و مقدمات برنامه نویسی به همراه الگوریتم و فلوچارت آموزش منطق و مقدمات برنامه نویسی به همراه الگوریتم و فلوچارت
021-88146330
021-88146323
0

سبد خرید شما خالی است!

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل‌داده

با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه‌ای کشور

ورود / ثبت‌نام

ورود کاربر جدید هستید؟ ثبت نام کنید

دوره آموزش طراحی رابط و تجربه کاربری UI/UX

دوره آموزش طراحی رابط و تجربه کاربری UI/UX
نوع دوره شهریه نام استاد مدت زمان تاریخ شروع زمان برگزاری پیشنیاز وضعیت دوره
حضوری یا آنلاین 4,000,000 تومان تماس بگیرید 60 ساعت 1402/07/07 جمعه ها ساعت 9 تا 13 ندارد
درباره دوره UI/UX

با شرکت در دوره جامع و پروژه محور تجربه کاربری (UI design) و طراحی رابط کاربری (UX design) با یادگیری مفاهیم عمیق طراحی تجربه کاربری ، UX Research، طراحی پرسونا، طراحی sketch، طراحی wireframe، طراحی رابط کاربری با نرم افزارهای adobe xd و figma، اصول اولیه طراحی، اصول تایپوگرافی ، اصول استفاده از رنگ ها در طراحی، انواع تست های کاربرپذیری و غیره به صورت کاملا پروژه محور آماده ورود به بازار کار خواهید شد.

ضمنا در کنار موارد ذکر شده به آموزش کار کردن در تیم های Agile و دانش عمیقی از اسکرام را خواهیم آموخت و پس از اتمام دوره جامع تجربه کاربری (UI design) و طراحی رابط کاربری (UX design) شما تبدیل به یک طراح تجربه کاربری (UX designer) که توانایی تحلیل داده ها و طراح رابط کاربری (UI designer) که توانایی تبدیل داده ها به طرح حرفه ای را دارد خواهید شد.

در طول دوره دوره جامع تجربه کاربری (UI design) و طراحی رابط کاربری (UX design) پس از آموزش های اولیه به طراحی دو پروژه فروشگاه اینترنتی و اپلیکیشن تاکسی خواهیم پرداخت که دانش بدست آمده شده از دوره را مورد ارزیابی و چالش قرار میدهد و هم می توانید به عنوان نمونه کار از دو پروژه برای ورود به بازار کار استفاده کنید.

اگر دنیای تکنولوژی و طراحی همزمان شما را به وجد می آورد خبر خوب اینجاست که شما آماده ورود به دنیای طراحان رابط کاربری و تجربه کاربری هستید.

در دوره جامع تجربه کاربری (UI design) و طراحی رابط کاربری (UX design) با هدف ورود دانشجویان به بازار کار حرفه ای پس از اتمام دوره طراحی شده است و از سطحی ترین مباحث تا عمیق ترین مباحثی که پس از چندین سال تجربه در یک تیم حرفه ای به آن ها میرسید خواهیم پرداخت.

TAHLILDADEH ACADEMY

طراحی رابط کاربری یا user interface چیست؟

Interface یا رابط، یک ساز و کار برای تعامل بین دو سیستم است. لذا User Interface یک Interface است که برای تسهیل و ساده تر شدن تعاملات بین سیستم و کاربر طراحی شده است، به عبارت دیگر UI متشکل از همه مؤلفه‌هایی است که امکان تعامل کاربر با سیستم یا محصول ما را فراهم می‌کند. به زبان ساده تر هر چیزی که در فضای وب قابل دیدن باشد جزئی از رابط کاربری است و طراح رابط کاربری یا UI designer مسئول طراحی این ساز و کار است. در دوره جامع تجربه کاربری (UI design) و طراحی رابط کاربری (UX design) تمامی مفاهیم طراحی رابط کاربری یا user interface را به صورت پروژه محور و عملی آموزش خواهید دید.

طراحی تجربه کاربری یا user experience چیست؟

طراحی تجربه کاربری مجموعه‌ای از دستورالعمل‌هاست که حین تعاملِ انسان با یک محصول، از سودمندی، کاربردپذیری و مطلوبیت تجربه‌ها حمایت می‌کند. با اینکه این روش‌ها عمدتا روش‌های آسانی هستند، اما خلق تجربه به دلیل درگیر بودن با خصوصیات انسانی ذاتا ساده نیست. طراحان تجربه کاربری یا UX designer تلاش می‌کنند شکاف بین محصول و کاربر را پر کنند.

طراحان تجربه کاربری یا UX designer نقش‌های مختلفی را بر عهده دارند و تعادل مناسبی بین جایگاه‌های یک دانشمند روانشناس، جامعه‌شناس و هنرمند پیدا می کنند. به منظور دسترسی به یک راه‌حل پایدار، خلاقانه و کاربرپسند، ‌باید تجربه‌های گذشته را تحلیل می کنند، رویه‌های جدید را مورد پژوهش قرار می دهند، با کاربران واقعی یا بالقوه مصاحبه می کنند و طراحی‌های خود را بارها و بارها تست می کنند. به بیان ساده تر UX شامل تجربه و پس زمینه ذهنی یک کاربر هنگام استفاده از محصول شما است.

در دوره جامع تجربه کاربری (UI design) و طراحی رابط کاربری (UX design) تمامی مفاهیم طراحی تجربه کاربری یا user experience را به صورت پروژه محور و عملی آموزش خواهید دید.

پیش نیاز های یادگیری دوره جامع تجربه کاربری (UI design) و طراحی رابط کاربری (UX design) از ابتدایی ترین مباحث تا عمیق ترین مباحث به گونه آموزش داده خواهد شد که دانش اولیه شما از کامپیوتر برای این دوره کافی است.

در پایان دوره ux/ui چه توانایی هایی خواهیم داشت؟

 • توانایی تحلیل داده ها و طراحی صفر تا صد یک وب سایت یا اپلیکیشن
 • توانایی طراحی پرسونا
 • توانایی درک عمیق کاربر
 • توانایی طراحی sketch
 • توانایی طراحی wireframe
 • توانایی طراحی در نرم افزار adobe xd
 • تونایی طراحی در نرم فراز figma
 • توانایی کار در تیم های Agile
 • توانایی انجام تست های کاربرپذیری

بازار کار طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری

با پیشرفت تکنولوژی در سال های اخیر، کسب و کارها مجبور به کوچ کردن به دنیای وب شده اند و در سال های آینده نمی توانیم کسب و کاری را بدون سایت تصور کنیم. همانطور که استارتاپی همچون اسنپ توانست تاکسی های تلفنی را از میان بر دارد، هیچ کسب و کاری توان مقابله با تکنولوژی را نخواهد داشت. با این شرایط هر سایت و اپلیکیشنی در دنیای وب نیاز به طراحی رابط کاربری و تجربه کاربری دارد و با توجه به اینکه در چند سال اخیر این علم از زیر سایه طراحی وب بیرون آمده، می توان آگهی های زیاد منتشر شده در فضای کار را که هر روز در حال افزایش هستند را مشاهده کرد.

سرفصل های دوره آموزش UX/UI

بخش اول: محصول

 1. محصول چیست؟

  در دوره جامع و پروژه محور تجربه کاربری و طراحی رابط کاربری با ابعاد مختلف یک محصول آنلاین آشنا میشوید و درک عمیقی از انواع محصولات آنلاین در کسب و کارهای نوین پیدا خواهید کرد.

 2. Mvp چیست؟ چرا و چگونه؟

  در کسب و کار‌های نوپا دانستن مفهوم MVP می‌تواند تا حد بسیاری دیدگاه شما نسبت به ساخت یک محصول را تغییر دهد، MVP مخفف Minimum Viable Product بوده که در زبان فارسی می‌توانیم آن را حداقل محصول پذیرفتنی بنامیم. به زبان ساده MVP به معنای تولید محصول یا خدمتی است که حداقل ویژگی‌ها و خصوصیات لازم برای ارائه به مشتری و سرمایه‌گذار را دارد. در در دوره جامع و پروژه محور تجربه کاربری و طراحی رابط کاربری در این بخش با ابعاد مختلف یک MVP صحیح آشنا خواهید شد و یاد خواهید گرفت که MVP چه چیزی نیست!

 3. Lean Canvasچیست و چه کمکی به محصول می کند؟

  اگر تا به حال به فکر راه اندازی یک کسب و کار افتاده باشید قطعا با چالش های عجیب آن آشنا هستید، lean canvas به زبان ساده ای کسب و کار و محصول شما را معرفی و تحلیل خواهد کرد و متوجه خواهید شد که محصول شما درست کار خواهد کرد یا خیر

 4. طراحی پرسونا

  محصول شما برای چه کسی طراحی می شود؟ قرار است محصول نیاز های چه کسی را برآورده سازد؟ دانش عمیق شما از مخاطبی که برای آن طراحی می کنید باعث خواهد شد که نیاز های او را نیز عمیقا درک کنید. در دوره جامع و پروژه محور تجربه کاربری و طراحی رابط کاربری برای درک بدست آوردن این درک عمیق به طراحی پرسونا می پردازیم و روش های صحیح طراحی پرسونا را خواهیم آموخت.

 5. تفاوت Marketing persona و UX persona

  در دنیای بازاریابی هم پرسونا طراحی می کنیم اما با پرسونایی که برای تجربه کاربری طراحی می کنیم تفاوت هایی دارد که با آن ها آشنا خواهیم شد و یاد خواهیم گرفت تمایز بین این را چگونه مدیریت کنیم و از آن ها برای پیش برد بهتر محصول استفاده کنیم

 6. The mom test چیست و چه کمکی به محصول می کند؟

  توسعه دهندگان و طراحان همواره نسبت به واکنش‌های مادرانشان، حساس هستند. آیا شما هم همواره در هر کاری به دنبال تأیید شدن از جانب مادر و سایر آشنایان هستید؟ تست مامان روش مناسب برقراری ارتباط با مشتری را برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار به شما آموزش می‌دهد. با انجام درست این تست می توانید به تحلیل درست و واقع بینانه ای از بازار هدف ، مشتریان بالقوه و شانس موفقیت محصول یا خدمات مد نظر خود برسید. در دوره جامع و پروژه محور تجربه کاربری و طراحی رابط کاربری و در این بخش از این دوره یاد خواهیم گرفت چطور از تست مامان استفاده کنیم و تاثیر آن بر محصول را درک خواهیم کرد.

 7. Kpi چیست؟ چرا و چگونه؟

  شاخص کلیدی عملکرد (Key Performance Indicator) یا همان KPI، یک متغیر قابل اندازه‌گیریست که به ما نشان می‌-دهد، یک محصول چقدر در رسیدن به اهداف کلیدی خود موفق بوده است . شما به عنوان یک طراح رابط کاربری و تجربه کاربری در یک تیم محصول جهت بهبود شاخص کلیدی عملکرد باید درک عمیقی از این شاخص داشته باشد.

 8. Pivotچیست؟ چرا و چگونه؟

  پیوت به معنای کشف یک مشکل و اختلال و اقدام برای تغییر آن است. البته این تغییر لزوماً به یک باره اتفاق نخواهد افتاد. بلکه ممکن است برای تغییر در کسب و کار از طریق پیوت نیازمند ارائه نمونه‌های مختلف و اصلاح در هر مرحله باشید. اما با گذشت مدت زمان معین، این تغییرات به نتیجه نهایی مورد نظر شما نزدیک‌تر و نزدیک‌تر خواهند شد. در دوره جامع و پروژه محور تجربه کاربری و طراحی رابط کاربری و در این بخش از این دوره با انواع پیوت آشنا خواهیم شد و یاد خواهیم گرفت چگونه از پیوت برای بهبود محصول استفاده کنیم

 9. Dynamic roadmapچیست؟ چرا و چگونه؟

  یک روش برای تمرکز بر استراتژی اصلی به جای گم شدن در دریایی از ویژگی‌ها و جزئیات پیاده‌سازی، اتخاذ رویکرد برنامه‌ریزی محصول از بالا به پایین است. این فرآیند با درک کاملاً واضحی از چشم‌انداز محصول آغاز می‌شود. اگر نقشه راه ایجاد می‌کنید، خوب است که بدانید به کجا می‌خواهید برسید. در این بخش از این دوره یاد خواهیم گرفت چگونه نقشه راه طراحی کنیم و از آن استفاده کنیم.

 10. چرخه تولید یک محصول

  چرخه عمر محصول، مراحل متوالی‌ای است که یک محصول در طول حیات خود، طی می‌کند و از توسعه شروع می‌شود تا در نهایت به زوال خاتمه یابد. صاحبان مشاغل و بازاریابان از چرخه عمر محصول برای تصمیم‌گیری و استراتژی‌های مهم استفاده می‌کنند. شما به عنوان طراح رابط کاربری و تجربه کاربری با داشتن این دانش می توانید تصمیمات دقیق تری برای بهبود شرایط محصول بگیرید، در این دوره به بررسی هر مرحله از چرخه تولید یک محصول می پردازیم.

 11. تیم محصول

  انواع نقش در تیم های طراحی محصول

  • UX researcher
  • UI designer
  • Interaction designer
  • Motion designer
  • UX program manager
  • VR/AR designer
  • Conversation designer
  • UX writer
 12. تفاوت و تعامل نقش ها در تیم های طراحی محصول

  هر یک از نقش ها در تیم های طراحی محصول فعالیتی منحصر به فرد دارد در حالی که با تمام افراد تیم جهت یکپارچگی محصول تعاملی جمعی خواهند داشت. در این بخش از این دوره با ابعاد مختلف این تعاملات آشنا خواهیم شد و خواهیم آموخت چگونه از این تفاوت ها و تعامل ها بهترین نتیجه را جهت بهبود فرآیند طراحی محصول بگیریم.

 13. Agile team چه تیمی است؟

  تفکر چابک یا Agile، مجموعه‌ای از اصول و ارزش‌ها است که استفاده از آن‌ها در محیط توسعه محصولات نرم افزاری، به نتایجی مانند محصولات مفید و کارآمد، مشتریان راضی و نیروی کار باانگیزه می‌انجامد. در واقع استفاده از این متدولوژی باعث می‌شود تولید نرم افزارها کاملا مطابق با نیاز مشتریان انجام شود. چرا که طبق این دیدگاه، مشتری از مهم‌ترین افراد در تولید پروژه بوده و تنها کسی است که از نیازهای واقعی نرم افزار مطلع است.
  خوب است بدانید، در روش چابک محصولات به صورت فازبندی به مشتری تحویل داده می‌شود و مشتری با تیم پروژه کاملا در ارتباط است. بنابراین، محصول نهایی همان چیزی خواهد شد که مدنظر اوست. در بخش یاد خواهیم گرفت که تیم چابک یا Agile team چگونه با هم کار می کنند و بهترین خروجی را از محصول متناسب با شرایط مشتری خواهند گرفت.

 14. تفاوتAgile و Waterfall چیست؟

  هر دو روش Agile و Waterfall روش‌های کاملی برای توسعه نرم‌افزار هستند. اگرچه هردوی آن‌ها کمی شبیه هم هستند، اما این مدل‌های SDLC در چندین جنبه باهم متفاوت هستند؛ بنابراین این نکات را باید زمان انتخاب آن‌ها درنظر داشت. در این بخش از این دوره به تحلیل این دو روش جهت طراحی و توسعه محصول می پردازیم و یاد خواهیم گرفت که کدام مسیر برای هر پروژه مناسب تر است.

 15. Scrum چیست؟

  چارچوبی است که به تیم‌ها امکان می‌دهد روی پروژه‌های پیچیده کار کنند و با رویکرد سازگار با مشکلات، محصولات با ارزش بالا را تحویل دهند. این یک روش ساده و آسان برای مدیریت پروژه‌ها است که می‌تواند محوری باشد و بازخورد مداوم را تشویق کند، که باعث می‌شود پروژه با دقت بیشتری نیازهای مشتری را برآورده کند. در این بخش از این دوره یاد خواهیم گرفت چگونه در یک تیم اسکرام فعالیت کنیم.

 16. Scrum master کیست و چه کاری انجام می دهد؟

  اسکرام مستر کسی است که در تیم، مسئول مدیریت فرآیند و روند کار است. او در تصمیم‌گیری دخیل نیست، اما به عنوان یک صاحب‌خانه بازی می‌کند تا تیم را با تجربه و تخصص خود در روند اسکرام راهنمایی کند. در این بخش از این دوره با ابعاد مختلف وظایف اسکرام مستر آشنا خواهیم شد و با توجه به اینکه همه افراد تیم درک یکسانی از اسکرام نخواهند داشت، تاثیر آن بر تیم را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 17. چگونه با تیم برنامه نویسی در ارتباط باشیم؟

  تیم برنامه نویسی شامل بخش های مختلفی هستند که هر کدام از افراد با توجه به نوع فعالیتی که انجام میدهند تعامل متفاوتی با تیم طراحی خواهند داشت. در این بخش از این دوره به ابعاد مختلف تعامل با هر گروه از افراد در تیم برنامه نویسی می پردازیم.

 18. مهارتهای نرم کار تیمی با افراد تیم توسعه محصول

  مهارت‌های نرم یا Soft Skills مهارت‌های فردی مربوط به شخصیت شما در تعامل با دیگران است. این مهارت‌ها در شیوۀ تربیت و نگرش شما به زندگی ریشه دارند؛ مهارت‌هایی مانند حل مسئله، توانایی هماهنگی در کار تیمی و.... برخلاف مهارت‌های سخت به راحتی دیده نمی‌شوند و نمی‌توان آن‌ها را به راحتی سنجید. مهم‌ترین مهارت‌های نرم عبارت‌اند از: ارتباطات رهبری، کار تیمی، توانایی کارکردن تحت ‌فشار، حل مسئله، انعطاف‌پذیری، خودانگیزشی، تصمیم‌گیری، مدیریت تعارض، مسئولیت‌پذیری، توانایی مذاکره و... . در این بخش از این دوره خواهیم آموخت مهارت های نرم خود را چگونه تقویت کنیم و از آن ها در جهت بهبود روابط تیمی استفاده کنیم.

 19. طوفان فکری (brainstorm) در تیم محصول

  روش طوفان فکری، رویکردی راحت و دور همی به حل مسئله را، با تفکر جانبی و غیرمستقیم ترکیب می‌کند. طوفان فکری افراد را به تولید ایده‌هایی ترغیب می‌کند که شاید در ابتدا احمقانه به نظر بیایند. با کمی دستکاری، بعضی از همین ایده‌ها می‌توانند به راه‌حل‌های خلاقانه و بدیعی تبدیل شوند. بعضی دیگر از آنها هم ممکن است جرقه ایده‌های بعدی را بزنند. به این شکل ذهن افراد باز می‌شود و از زندان متعارف تفکرشان رها می‌گردند. در این بخش از این دوره خواهیم آموخت چگونه از طوفان های فکری در طراحی محصول استفاده کنیم و نقش ما به عنوان طراح رابط کاربری و تجربه کاربری در جلسه های طوفان فکری چیست.

 20. محصول خوب چه ویژگی هایی دارد؟

  در این بخش از دوره آموزشی UX/UI با تحلیل و بررسی ابعاد مختلف یک محصول تعریف دقیقی از یک محصول خوب و ویژگی هایی که میتواند یک محصول خوب داشته باشد را ارائه خواهیم داد.

بخش دوم: طراحی

 1. جنبه های عمومی و تخصصی طراحی

  به عنوان یک طراح رابط کاربری و تجربه کاربری، نسبت به اقیانوس اطلاعاتی که پیش رو دارید باید تصمیم بگیرید که در چه زمینه هایی به عنوان یک طراح T-shape خود را بسازید. به زبان ساده تر گسترده کردن دانش خود در یک یا دو جنبه های طراحی و داشتن دانش عمومی در دیگر جنبه های آن باعث خواهد شد به عنوان یک متخصص منحصر به فرد در کار خود شناخته شوید. در این بخش از دوره آموزشی UX/UI به جنبه های مختلف تخصصی در این اقیانوس می پردازیم.

 2. مثل یک طراح فکر کنید (چارچوب های طراحی محصول)

  طراحان رابط کاربری و تجربه کاربری، از اولین ایده تا عرضه نهایی محصول، چارچوب یا فرآیند خاصی را باید دنبال کنند. یک ساختار اساسی را برای مشکلی که قصد حل کردن را دارند ایجاد می کنند و آن ساختار به صورت متمرکز طراح را پشتیبانی خواهد کرد. در این بخش از دوره آموزشی UX/UI با نحوه ایجاد یک چارچوب درست جهت ایجاد ساختاری یکپارچه در فرآیند طراحی محصول آشنا خواهیم شد.

 3. فرآیند طراحی کاربر محور

  هر مرحله از فرآیند طراحی کاربر محور بر کاربران و نیازهای آنها متمرکز است. این یک فرآیند تکراری است، به این معنی که طراحان بارها و بارها برای اصلاح طرح‌های خود و ایجاد بهترین محصول ممکن برای کاربران مورد نظر خود، به مراحل خاصی بازمی‌گردند. درک متقابل کاربر در مرکز فرآیند طراحی کاربرمحور قرار دارد. این درک متقابل فقط مربوط به این نیست که محصول چه کاری برای کاربر انجام می‌دهد، بلکه در مورد این است که تعامل کاربر با طراحی چه حسی در او برمی‌انگیزد. در این بخش از دوره آموزشی UX/UI به بررسی این فرآیند خواهیم پرداخت.

 4. پنج اصل طراحی

  پنج عنصر طراحی طراحی تجربه کاربری چارچوبی از مراحلی هستند که طراحان UX برای تبدیل یک ایده به محصول کارآمد از آن استفاده می کنند. پنج عنصر عبارتند از استراتژی، محدوده، ساختار، اسکلت و نمای بصری. این پنج اصل را به عنوان مجموعه‌ای از لایه هایی در نظر بگیرید که هر یک به عنصر قبلی خود وابسته است. در این بخش از دوره آموزشی UX/UI به تحلیل و بررسی این عناصر و نحوه استفاده از این اصول در طراحی تجربه کاربری می پردازیم.

 5. پروسه تفکر در طراحی

  تفکر طراحی یک رویکرد کاربر محور برای حل مسئله است. این تفکر به طراحان کمک می‌کنه تا راه حل‌هایی ایجاد کنند که یک مشکل واقعی از کاربر را حل کند و در عین حال کاربردی و مقرون به صرفه باشد. در این بخش از دوره آموزشی UX/UI به پروسه تفکر در طراحی خواهیم.

 6. Lean UX

  فرآیند UX Lean بر روی کاهش زمان، جلوگیری از اتلاف منابع و تولید محصول قابل اجرا در اسرع وقت تمرکز دارد. این فرآیند تکرار شونده، به این معنی است که تیم همچنان به، به‌روز رسانی و بازنگری در محصول ادامه خواهد داد و تحقیقات کاربر و بازخورد مشتری را جمع آوری خواهد کرد. در این بخش از دوره آموزشی UX/UI به اصول Lean UX میپردازیم و خواهیم آموخت چگونه در فرآیند طراحی محصول از آن استفاده کنیم.

 7. Double Diamond

  Double Diamond یا دو الماسه یک فرآیند سنتی در طراحی است که طراحی را به دو مرحله تحقیق و طراحی تقسیم می کند، اما این دو بخش هم به بخش های کوچکتری تبدیل خواهند شد که در این فصل به بررسی و نحوه استفاده از آن ها در فرآیند طراحی می پردازیم.

 8. پلتفرم ها در طراحی

  یک محصول خواه ناخواه در پلتفرم‌های مختلفی تجربه خواهد شد و شما به عنوان طراح نمی توانید برا کاربر انتخاب کنید که از چه پلتفرمی با چه اندازه ای استفاده کند تا بهترین خروجی از محصول را ببینید، رایانه‌، تلفن‌های همراه و تبلت در اندازه های مختلف پلتفرم‌هایی هستند که برای تعامل با برنامه‌ها و وب‌ سایت‌ها مورد استفاده قرار میگیرند. در این بخش از دوره آموزشی UX/UI به اصول طراحی محصول در پلتفرم های مختلف خواهیم پرداخت.

 9. رنگ در طراحی وب و اپلیکیشن

  رنگ‌ها قدرتمندند! چرا که نه تنها بر روی عواطف و احساسات بلکه بر روی رفتار افراد هم اثرگذارند. علم روان‌شناسی رنگ‌ها می‌تواند به شما به عنوان طراح رابط کاربری کمک کند محصول را تقویت کنید، نرخ فروش را افزایش دهید، یا حتی کاربران را مجاب کنید تا به صفحات خاصی از وب سایت شما هدایت شوند. در این بخش از دوره آموزشی UX/UI یاد خواهیم گرفت چگونه از این علم جذاب در طراحی استفاده کنیم. سر فصل های رنگ در طراحی وب و اپلیکیشن به شرح ذیل می باشد.

  • تئوری رنگ ها
  • انواع رنگ ها در پالت رنگی محصول
  • روانشناسی رنگ
  • روش های انتخاب پالت رنگی محصول
  • نحوه گرفتن تست کوررنگی
  • ابزارهای آنلاین انتخاب پالت رنگی محصول
  • گرادینت ها در رابط کاربری
  • انواع گرادینت ها
  • نکاتی در خصوص کاربرد گرادینت ها
  • ابزارهای آنلاین تولید گرادینت
 10. تایپوگرافی در طراحی وب و اپلیکیشن

  هر جا که نوشته‌ای باشد تایپوگرافی هم هست. کلمات به غیر از اینکه در باطن خود احساس دارند، در ظاهر خود نیز احساس را منتقل خواهند کرد، با استفاده از تایپوگرافی، می توانیم ظاهر نوشته‌ها و احساسی که به کاربر منتقل می کنند را تغییر دهیم. این تغییرات روی خواننده ی متن ها اثر می گذارند. ظاهر نوشته‌ها می تواند روی بازدید کننده های محصول تأثیر گذارد، حتی اگه شروع به خوندن متن هم نکرده باشد. در این بخش از دوره آموزشی UX/UI به اصول طراحی تایپوگرافی و نحوه صحیح استفاده از فونت ها می پردازیم. سر فصل های تایپوگرافی در طراحی وب و اپلیکیشن به شرح ذیل می باشد.

  • تایپوگرافی و اهمیت آن
  • انواع تایپ فیس ها
  • برترین فونت های فارسی برای طراحی رابط کاربری
  • برترین فونت های انگلیسی برای طراحی رابط کاربری
  • راهکارهایی برای انتخاب و ترکیب فونت ها در رابط کاربری
  • استانداردهای تایپوگرافی iOS و اپل
  • استانداردهای تایپوگرافی اندروید
  • استانداردهای تایپوگرافی دسکتاپ
 11. معرفی منابع طراحی الهام بخش

  حرفه ای ترین طراح ها نیز قبل از شروع طراحی نیاز به سیر شدن ذهن و چشم خود با طرح های خوب هستند، اما این طرح های خوب را از کجا می توان پیدا کرد و چشم و دل سیر شد. در این بخش از دوره آموزشی UX/UI به معرفی منابعی برای این خوراک خوب می پردازیم.

 12. طراحی Sketch

  اولین مرحله پس از تحقیقات بازار و رسیدن به ایده اولیه محصول زدن اسکچ خواهد بود. اسکچ به معنای زدن اتود اولیه دستی روی کاغذ است، به زبان ساده تر محصول اولیه با دستان شما بر روی کاغذ جان می گیرد. اسکچ خود به دو قسمت تقسیم می شود که در این بخش از دوره آموزشی UX/UI به ابعاد مختلف آن و همچنین به تمرین عملی جهت بهبود این فرآیند می پردازیم.

 13. طراحی Wireframe

  پس از طراحی اسکچ های اولیه مرحله دوم جهت جان بخشی دوباره به محصول طراحی وایرفریم است که در این مرحله جزییات و داستان سفر کاربر به وضوح مشخص خواهد بود. این بخش از دوره آموزشی UX/UI جز مهم ترین بخش های فرآیند طراحی به حساب می آید به این دلیل که پی اصلی محصول شما در این بخش مشخص خواهد شد.

بخش سوم : آموزش نرم افزار Adobe XD

 • معرفی و نصب نرم افزار
 • آشنایی با رابط کاربری نرم افزار
 • آشنایی با ابزارهای طراحی
 • آشنایی با تنظیمات ابزارها
 • تنظیمات حرفه ای pen
 • آرت برد
 • رنگ
 • متن ها
 • آیکون ها
 • ایجاد پروژه جدید
 • ذخیره سازی پروژه
 • گرید چیست و چرا؟
 • نحوه طراحی بر اساس گرید
 • آشنایی با ماسک
 • آشنایی با CC Libraries
 • آشنایی با Repeat grid
 • مدیریت رنگ در xd
 • وارد کردن فایل از Photoshop به نرم افزار
 • وارد کردن فایل از Illustrator به نرم افزار
 • کار با تصاویر در Xd
 • آشنایی با component
 • ساخت دکمه هاور
 • ساخت منوی آبشاری
 • اسکرول
 • اسلایدر
 • منوها
 • ساخت انیمیشن
 • Prototype
 • mockup
 • آشنایی با پلاگین های کاربردی
 • حل مشکلات فارسی نویسی با پلاگین RTL
 • خروجی ها در xd
 • اشتراک گذاری پروژه برای کارفرما
 • اشتراک گذاری پروژه برای تیم توسعه
 • اشتراک گذاری پروژه روی موبایل
 • تکنیک های کاربردی

بخش چهارم : تمرین عملی

 1. طراحی وب سایت فروشگاهی

  • طراحی صفحه اصلی فروشگاه
  • طراحی صفحه جزییات محصول
  • طراحی صفحه فیلتر محصولات
  • طراحی صفحه پرداخت
  • طراحی پنل کاربری
  • طراحی صفحه تماس با ما
  • طراحی صفحه درباره ما
  • ریسپانیو صفحات طراحی شده
  • خروجی وب سایت برای کارفرما
  • خروجی وب سایت برای تیم توسعه
 2. طراحی اپلیکیشن تاکسی

  • طراحی صفحه های درخواست تاکسی
  • طراحی صفحه پنل کاربری
  • طراحی صفحه پرداخت
  • طراحی صفحه تنظیمات
  • طراحی صفحه لودینگ درخواست تاکسی
  • طراحی صفحه سفرهای من
  • طراحی صفحه آدرس های منتخب
  • خروجی اپلیکیشن برای کارفرما
  • خروجی اپلیکیشن برای تیم توسعه

بخش پنجم: UX test

پس از ارائه محصول به بازار نیاز است که شرایط محصول از جنبه های مختلف رصد شود و با توجه به جنبه های مختلف رفتاری، تعامل کاربر با محصول مورد ارزیابی قرار گیرد. انجام این مهم راه حل های زیادی دارد که با برخی از مهم ترین آن ها آشنا خواهیم شد و خواهیم آموخت چگونه از آن ها در پیش برد اهداف محصول استفاده کنیم.

 1. تست کاربرد پذیری یا Usability Testing

  تست کاربردپذیری، یکی از انواع متدهای مشاهده‌ای در تحقیق تجربه کاربر است که برای پیدا کردن مشکلات یک محصول به کار گرفته می‌شود. در یک جلسه تست کاربردپذیری، محقق تجربه کاربر سوالاتی را در قالب چند فعالیت از شرکت‌کننده می‌پرسد و از او می‌خواهد تا آن فعالیت‌ها را انجام دهد. محقق شرکت‌کننده را در حین انجام این فعالیت‌ها مشاهده می‌کند و با توجه به نحوه تعامل شرکت‌کننده با محصول و نظرات او نکاتی را یادداشت می‌کند.

 2. تست پنج ثانیه

  تست پنج ثانیه کمک می‌کند تا برداشت اول (first impressions) کاربر رو در مورد محصول بدانیم. برداشت اولیه ما از یک سایت می‌تواند بر قضاوت بلند مدت ما در مورد یک سایت تاثیر بگذارد و این تاثیر ناخوداگاه می‌تواند باعث علاقه یا عدم علاقه به استفاده از محصول باشد.

 3. تست A/B

  روشی است که با آن می‌توانید دو نسخه از یک وب‌سایت یا اپلیکیشن را با یکدیگر مقایسه کنید. در دوره جامع و پروژه محور تجربه کاربری (UI design) و طراحی رابط کاربری (UX design) با این روش به صورت پروژه محور آشنا خواهید شد.

گواهی پایان دوره

هنرجویان عزیز، مدرک آموزشگاه تحلیل داده، مدرک رسمی از سازمان فنی و حرفه‌ای می‌باشد. دانشجویان پس از پایان دوره با ارائه پروژه کاربردی خود به آموزشگاه و پس از تایید استاد دوره گواهی پایان دوره خود را دریافت می‌نمایند.

مشاهده نمونه مدرک
همین حالا ثبت نام کن!

آخرین اخبار وبلاگ

همستر کامبت چیست؟ (با آپدیت روزانه-مرداد)

همستر کامبت چیست؟ (با آپدیت روزانه-مرداد)

Hamster Kombat یک بازی جذاب و جدید است که روی پلتفرم تلگرام اجرا می‌شود. این بازی به شما اجازه می‌دهد تا در دنیای ارزهای دیجیتال به رقابت بپردازید و سکه‌های مجازی کسب کنید.

نقشه راه هوش مصنوعی

نقشه راه هوش مصنوعی

این مقاله قصد دارد شما را با جنبه‌های متنوع هوش مصنوعی آشنا کند. از تعریف اولیه و انواع مختلف هوش مصنوعی شروع می‌کنیم تا به کاربردهای عینی و عملی آن در زندگی روزمره و صنایع مختلف می پردازیم. همچنین، نگاهی به بازار کار هوش مصنوعی در ایران و جهان خواهیم داشت تا دریابیم چگونه این فناوری مسیر حرفه‌ای افراد را شکل می‌دهد و چه فرصت‌های شغلی جدیدی را به وجود آورده است.

 تب دنگی : علایم و درمان (آپدیت مرداد)

تب دنگی : علایم و درمان (آپدیت مرداد)

پشه دنگی و بیماری تب دنگی به عنوان یک نگرانی بزرگ بهداشت جهانی شناخته می‌شوند. آیا می‌دانید این بیماری می‌تواند به علائم شدید و حتی مرگبار منجر شود؟ در این مقاله، منشأ، علائم، روش‌های پیشگیری و واکسن‌های تایید شده را بررسی می‌کنیم. همچنین، راهکارهایی در کاهش موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از این بیماری در ایران را مورد بحث قرار می‌دهیم. برای دانستن جزئیات بیشتر و چگونگی مقابله با این تهدید جهانی، حتماً این مقاله را مطالعه کنید.

بهترین قهوه فروشی های تهران

بهترین قهوه فروشی های تهران

رابطه ی طولانی برنامه نویس ها و قهوه بهونه ی خوبی میشه تا توی این بلاگ در مورد قهوه، تاریخچه و انواع اون و در آخر در مورد بهترین قهوه فروشی های تهران صحبت کنیم

مشاهده موارد بیشتر
سوالات متداول
آیا پس از پایان دوره نیز برای دانشجویان رفع اشکال انجام می گردد؟
بله شماره تلفن استاد دوره در اختیار عزیزان می باشد و دانشجویان در صورت برخورد با مشکلی می توانند از طریق تماس یا واتس اپ اقدام به رفع اشکال بنمایند.
آیا این دوره صرفا تئوری است یا عملی و پروژه محور است؟
این دوره 100 درصد عملی و کاربردی و کاملا پروژه محور است. لابد می پرسید چگونه؟ در ابتدای دوره برای هر یک از دانشجویان یک پروژه تعیین می گردد و هر دانشجو پس از تدریس هر بخش توسط استاد، مکلف به اجرای بخشی از این پروژه خود خواهد بود. هر یک از این پروژه ها توسط مدرس دوره بررسی و رفع اشکال می گردد. دریافت گواهی پایان دوره دانشجویان مشروط بر ارائه پروژه خوب و رفع ایرادات احتمالی با راهنمایی استاد، در مورد پروژه می باشد.
من شهرستان هستم، آیا می توانم در کلاس های شما شرکت کنم؟
بله، از آنجا که کلاس های ما بصورت آنلاین هم برگزار می شوند، این بستر را برای تمامی دوستان خارج از تهران فراهم کرده ایم که بتوانند در تمامی دوره های حرفه ای و تخصصی ما شرکت کنند.
پشتیبانی و پاسخگویی به دانشجویان در حین دوره چگونه است؟
به توجه به اینکه دوره به صورت حضوری/آنلاین یعنی ترکیب هر دو حالت برگزار می گردد، بنابراین دانشجویان در حین برگزاری دوره می توانند به صورت مرتب سرکلاس و یا از طریق گروه whatsapp با استاد دوره در تماس باشند، و مدرس دوره پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

نظرات شما

برای ارسال سوال لازم است، ابتدا وارد سایت شوید.