آموزش طراحی وب سایت

آموزش html5

HTML5 یا زبان نشانه‌گذاری ابرمتنی۵ زبانی برای ساختن و ارائهٔ محتوا برای شبکه جهانی وب است، این پنجمین تجدید نظر از استاندارد اچ‌تی‌ام‌ال است (در سال ۱۹۹۰ ایجاد و در سال ۱۹۹۷ به عنوان HTML4 استاندارد شده‌است) و تاکنون همچنان در دست توسعه‌است. اهداف اصلی اچ‌تی‌ام‌ال۵ بهبود این زبان به صورتی است که از جدیدترین فناوری‌های چند رسانه‌ای پشتیبانی کند در حالی که هم به راحتی توسط انسان‌ها قابل خواندن باشد وهم به طور مداوم توسط رایانه‌ها و دستگاه‌ها (مرورگرهای وب، تجزیه کننده‌ها و غیره) قابل درک باشد. اچ‌تی‌ام‌ال۵ در نظر دارد نه تنها HTML4 بلکه XHTML۱ و ۲HTML را نیز پشتیبانی کند. با پیروی از نسخه های قبلی اش HTML4.1 و XHTML1.1 ، اچ‌تی‌ام‌ال۵ یک پاسخ به استفاده مشترک اچ‌تی‌ام‌ال و XHTML بر روی شبکه جهانی وب، ترکیبی از ویژگی‌های معرفی شده توسط مشخصات مختلف و موارد معرفی شده توسط محصولات نرم‌افزاری مانند مرورگرهای وب است. مواردی که توسط کارهای مشترک ایجاد شده‌است. و هم چنین پاسخی به بسیاری ازخطاهای نحوی در مستندات وب موجود است. همچنین در تلاش است یکزبان نشانه گذاری یکتا تعریف کند که بتواند در دو قالب اچ‌تی‌ام‌ال یا XHTML نوشته شود.
ادامه...

آموزش CSS

شیوه‌نامهٔ آبشاری یا : (CSS: Cascading Style Sheets) در کنارHTML هستهٔ فناوری ساخت صفحه‌های وب هستند. CSS روشی ساده برای نمایش چیدمان و جلوه‌های تصویری (مانند نوع قلم، رنگ و اندازه‌ها) در صفحه‌های وب است. CSS از جنس زبان‌های نشانه‌گذاری، با ساختار متن سادهٔ رایانه هستند و درون هرکدام، دستورهایی آبشار مانند و پی‌درپی، برای چگونگی نمایش هر صفحه وب افزوده می‌شود. به گفته‌ای ساده تر، این دستورها روش نشان داده شدن قلم‌ها و اندازه‌شان، رنگ‌ها و پس زمینه‌ها، روش چیدمان موزاییک‌های دربرگیرنده داده‌ها (دیواره‌ها)، و بسیاری دیگر از عنصرهای ساختار هرصفحه وب را، درون خود جای می‌دهند.
ادامه...

آموزش javascript

جاوااسکریپت زبان برنامه‌نویسی اسکریپتی مبتنی بر اشیاء است که توسط NetScape تولید شده‌است. این زبان، یک زبان شی‌گرا است که بر اساس استاندارد ECMA-262 Edition 3 نوشته شده‌است. علیرغم اشتباه عمومی، زبان جاوا اسکریت با زبان جاوا ارتباطی ندارد، اگر چه ساختار این زبان به سی پلاس پلاس(++C) و جاوا شباهت دارد؛ که این امر برای یادگیری آسان در نظر گرفته شده‌است.از همین رو دستورهای متداول مانند if, for, try..catch ,"while" و... در این زبان هم یافت می‌گردند. این زبان می‌تواند هم به صورت ساخت یافته و هم به صورت شی گرا مورد استفاده قرار گیرد. در این زبان اشیاء با اضافه شدن متدها و خصوصیات پویا به اشیاء خالی ساخته می‌شوند، بر خلاف جاوا. بعد از ساخته شدن یک شی به روش فوق، این شی می‌تواند به عنوان نمونه‌ای برای ساخته شدن اشیاء مشابه مورد استفاده قرار گیرد.
ادامه...

آموزش JQuery

JQUERY یک کتابخانه جاوااسکریپت سبک‌وزن چند مرورگری است که برای ساده سازیِ نوشتنِ اسکریپ‌هایِ سمت-مشتری (Client-Side)، دراچ تی ام‌ال طراحی شده و امروزه محبوب‌ترین کتابخانه جاوااسکریپت در حال استفاده است. جی کوئری نرم‌افزار Open Source و رایگان است که تحت دو پروانه "GPL" و "MIT" منتشر می‌شود. دستور زبان جِی‌کوئری به گونه‌ای طراحی شده است که عملِ هدایت به پرونده را آسان‌تر کرده باشد. می‌توان با آن حرکات انیمیشین ایجاد و از رویدادهای صفحه استفاده کرد و به وسیله آن می‌توان نرم‌افزارهای مبتنی بر AJAX را ایجاد و توسعه داد. جی‌کوئری همچنین این اختیار را به برنامه نویسان می‌دهد که افزونه هایی برای کتابخانه جاوااسکریپت ایجاد کنند. جدا از این‌ها، جی‌کوئری به توسعه دهندگان این اختیار را می‌دهد که تکه برنامه‌های سطحِ پایینِ مبادله‌ای (ارتباط مرورگر با کاربر) و یا انیمیشنی و حتی افکت‌های پیشرفته و سطح بالا و اشیاء فرضی را ایجاد کنند. به کارگیری همهٔ این اجزای جی‌کوئری کمک می‌کند تا صفحات وب قدرتمند و داینامیک (پویا)، راحت‌تر ایجاد شوند.
ادامه...

آموزش جامع Jquery

JQUERY یک کتابخانه جاوااسکریپت سبک‌وزن چند مرورگری است که برای ساده سازیِ نوشتنِ اسکریپ‌هایِ سمت-مشتری (Client-Side)، دراچ تی ام‌ال طراحی شده و امروزه محبوب‌ترین کتابخانه جاوااسکریپت در حال استفاده است. جی کوئری نرم‌افزار Open Source و رایگان است که تحت دو پروانه "GPL" و "MIT" منتشر می‌شود. دستور زبان جِی‌کوئری به گونه‌ای طراحی شده است که عملِ هدایت به پرونده را آسان‌تر کرده باشد...
ادامه...

آموزش جامع JQuery UI

jQuery UIرابط کاربر جی‌کوئری یک افزونه jQuery است، اما جزئی از هسته jQuery نیست. درواقع یک توسعه‌ی رسمی هسته jQuery است که سعی در فراهم کردن امکانات اضافه برای رابط کاربر ِصفحاتی که بر پایه‌ی jQuery هستند، دارد. UI jQuery مجموعه‌ای از عناصر هماهنگ است که می‌توانند هریک به تنهایی نیز به کار روند. این عناصر در سه دسته‌ی زیر قرار می‌گیرند. · جلوه‌ها: جلوه‌های ارتقاءیافته، ورای آنچه در کتابخانه‌ی jQuery هسته فراهم شده است. · تعامل‌ها: تعامل‌های موش(Mouse)، مانند کشیدن و رها کردن، مرتب کردن و نظایر آن · ویجیت‌ها: مجموعه‌ای از کنترل های مورد نیاز، مانند نوار پیشرفت، لغزنده‌ها، جعبه‌های گفتگو، زبانه‌ها و ...
ادامه...

آموزش bootstrap

تویتر بوت استرپ یک چارچوب زیبا، بصری و قدرتمند می باشد که برای توسعه ی سریعتر و آسانتر وب استفاده می شود. آموزش های بوت استرپ به شما کمک خواهد کرد تا ضروریات بوت استرپ را در موضوعات ابتدایی تا پیشرفته ی آن یاد بگیرید، طوری که بتوانید با تلاش کمتر صفحات وب ایجاد کنید. آموزش ها به بخش هایی تقسیم می شوند که هر بخش شامل چند موضوع مرتبط می باشد و هر موضوع برای درک بهتر دارای توضیحات، مثال های عملی، راه حل های هوشمند و نکات مفید می باشد. شما با بوت استرپ می توانید زمان و انرژی زیادی را ذخیره کنید. بنابراین این وب سایت را انتخاب کرده و ادامه دهید. اگر بوت استرپ برای شما کاملا جدید است، پیشنهاد می کنیم که با بخشی آغاز کنید که Bootstrap Basic را تحت پوشش قرار می دهد و هرروزه با یادگیری کمی مطلب به جلو بروید. نکته: از آنجایی که در این آموزش ها هر بخش به نحوی با هم در ارتباط هستند، بهتر است قبل از ادامه به بخش های بعدی مطمئن شوید که بخش قبل را به خوبی فرا گرفته اید.
ادامه...

آموزش Joomla

جوملا(Joomla‎) نام یک چهارچوب مدیریت محتوای آزاد و open source است که مخصوص انتشار محتوای وب است. جوملا در یک چارچوب نرم‌افزاری تحت وب MVC ساخته شده که می‌تواند به طور مستقل از سیستم مدیریت محتوا استفاده شود. جوملا به زبان PHP نوشته شده‌است و از پایگاه دادهٔ MY Sql استفاده می‌کند. قابلیت‌های جوملا شامل امکان بارگذاری موقت در حافظه برای بهبود کارایی (caching)، ایجاد فهرست خودکار، ارسال خبر از طریق قالب RSS، ارائهٔ نسخه قابل چاپ، بخش‌های کوتاه خبری، تالار گفتگو، نظر سنجی، تقویم، جستجوی اینترنت و پشتیبانی از زبان‌های متعدد (از جمله فارسی) است.
ادامه...

آموزش جامع جوملا

جوملا(Joomla‎) نام یک چهارچوب مدیریت محتوای آزاد و open source است که مخصوص انتشار محتوای وب است. جوملا در یک چارچوب نرم‌افزاری تحت وب MVC ساخته شده که می‌تواند به طور مستقل از سیستم مدیریت محتوا استفاده شود. جوملا به زبان PHP نوشته شده‌است و از پایگاه دادهٔ MY Sql استفاده می‌کند. قابلیت‌های جوملا شامل امکان بارگذاری موقت در حافظه برای بهبود کارایی (caching)، ایجاد فهرست خودکار، ارسال خبر از طریق قالب RSS، ارائهٔ نسخه قابل چاپ، بخش‌های کوتاه خبری، تالار گفتگو، نظر سنجی، تقویم، جستجوی اینترنت و پشتیبانی از زبان‌های متعدد (از جمله فارسی) است.
ادامه...

آموزش SEO

Search Engine Optimization (به اختصار SEO) به فرایند بهینه سازی سایت (یا صفحات سایت) جهت کمک به رویت بهتر سایت در نتایج جستجو و در کل بهبود رتبه ی آن گفته می شود. با بکار گیری تکنیک های SEO یک سایت به معنای واقعی موتور جستجو پسند می شود به گونه ای که در نتایج جستجو بالا آمده و به رتبه ی بهتری در میان سایت های مشابه دست پیدا می کند. این آموزش تکنیک های ساده ی SEO را برای بهبود رویت صفحات سایت در نتایج موتورهای جستجوی مطرح از جمله Google، Yahoo و Bing، شرح می دهد.
ادامه...

آموزش Bootstrap 3

BootStrap یک فریم ورک مجانی برای طراحی سریعتر و ساده ترِ وب می باشد.
ادامه...

آموزش html

زبان نشانه‌گذاری ابرمتنی یا HTML-Hyper Text Markup Language در کنار CSS هسته فناوری ساخت صفحه‌های وب هستند. HTML زبان توصیف ساختار صفحه‌های وب است. زبانی‌است برای نشانه‌گذاری ابرمتن که برای تدوین قالب و طراحی صفحه‌های وب به کار می‌برند. دستورعمل‌های این زبان، برچسب (Tag) نام دارند که محتوای یک صفحه وب، با آن‌ها نشانه‌گذاری شده و بدین‌ترتیب، نحوه نمایش آن صفحه برای مرورگرهای وب، توصیف می‌شود.
ادامه...

آموزش SASS

ما تو دوره‌ای به سر می‌بریم که معمولاً طراح‌ها و برنامه‌نویس‌ها سعی می‌کنند برای سرعت بخشیدن به انجام پروژه‌ها از ابزارهایی ویژه کمک بگیرند. از جمله‌ی این ابزارها برای طراحان وب Sass و Less هستند که میتونند خیلی برای استایل نویسی مفید واقع شن. به کمک این ابزارها ما می‌تونیم توی کدهای سی‌اس‌اس خیلی راحت‌تر ارث‌بری‌ کلاس‌ها رو پیاده کنیم، برای مقادیری مثل رنگ‌ها متغیر تعریف کنیم و توابعی بنویسیم که چندین بار با ورودی‌های مختلف ازشون استفاده کنیم و خیلی چیزهای دیگه. ما تو این مطلب قراره به این بپردازیم که چطور باید کار با Sass و Compass رو شروع کنیم. در واقع چطور باید اون‌ها رو نصب و ازشون استفاده کنیم. پس اگر قصد دارین با Sass شروع به کدنویسی کنید در ادامه مطلب با من همراه باشید.
ادامه...

آموزش ReactJS

آموزش ReactJS
ادامه...

آموزش گام به گام Node.js

در این بخش به آموزش کامل زبان Node.js به همراه مثال های عملی و سورس کد پرداخته شده است.
ادامه...

آموزش بوت استرپ 4 Bootstrap

در این بخش به آموزش آنلاین کامل و مرجع بوت استرپ 4 Bootstrap روش جدید قالب بندی و طراحی وب ریسپانسیو سایت به همراه فیلم آموزشی ، سورس کد و مثال عملی پرداخت شده است . بوت استرپ یک چهارچوب کاری رایگان طراحی سمت کاربر یا فرانت اند (Front end) است که به منظور طراحی سریع تر و ساده تر برنامه ها و وب سایت های اینترنتی ایجاد شده است.
ادامه...

آموزش افزونه های JQuery

آموزش افزونه های JQuery
ادامه...

آموزش رایگان سئو

در بخش آموزش سئو از مجموعه مقالات آموزشگاه تحلیل داده، به آموزش تکنیک های نوین و روش های جدید سئو یا بهینه سازی وب سایت ها برای موتور های جستجو می پردازیم. همانطور که می دانید ، سئو SEO یا به اختصار Search Engine Optimization به مجموعه کارها ، تکنیک ها و عملیاتی اشاره د ارد که باعث می شود تا کلمات کلیدی هدف یا Keywords سایت ما در موتور های جستجویی مثل گوگل در رتبه یا Rank بالاتری نمایش داده شود و به این ترتیب مشتری و بازدید کننده بیشتری جذب سایت شده و درآمد و محبوبیت وب سایت مان افزایش پیدا کند. در مجموعه آموزش نوین سئو، به ارائه جدیدترین و به روز ترین تکنیک های سئو و مروری بر اصول پایه سئو هم می پردازیم.
ادامه...

پروژه طراحی وب سایت

پروژه طراحی وب سایت
ادامه...

آموزش گوگل آنالیتیکس

در این دوره آموزشی رایگان ، به آموزش کامل کار با ابزار گوگل آنالیتیکس گوگل پرداخته ایم.
ادامه...

آموزش ES6

در این بخش به آموزش کامل و رایگان برنامه نویسی با زبان اکما اسکریپت ECMACript 6 که ES6 نامیده می شود می پردازیم. در این بخش آموزش ES6 سورس کد ، مثال های عملی ، ساختار دستوری برنامه نویسی ، مرجع تابع و خاصیت ها و همچنین آموزش تصویری و ویدیویی ارائه شده است.
ادامه...
تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .