آموزش دیتابیس

آموزش دستورات sql

SQL مخفف Structured Query Languageیکی از محبوبترین زبان ها برای برنامه نویسی تحت وب در طراحی سایت می باشد. بهتر است برای طراحی سایت اس کیو ال را فرا گرفت. از SQL برای افزایش،کاهش و یا تغییر داده ها مورد استفاده قرار می گیرد. برای یادگیری و تمرین SQL می توان از بانک اطلاعاتی SQL-Server و Access ویا اوراکل استفاده کرد SQL زبانی بر پایه اعلان می باشد و برعکس زبان های بیسیک و C می باشد.زبانهای توسعه یافته ی دیگر مانند PL و SQL به دنبال کامل کردن زبان به هداف ایجاد زبان برنامه نویسی با حفظ مزیت های SQL می باشد. زبان SQL به سمت مدل شی‌گرا - رابطه‌ای نیز پیشرفت کرده است.
ادامه...

آموزش SQL Server

MS SQL Server یکی از سیستم­های مدیریت بانک­های اطلاعاتی رابطه­ای (Relational) است که توسط شرکت مایکروسافت ارائه شده است SQL Server از مدل سرویس دهنده - سرویس گیرنده (Client/Server) تبعیت می­نماید. در این مدل، درخواست­های (InQuery) سرویس­گیرندگان برای سرویس­دهنده ارسال و در سمت سرویس­دهنده بررسی و آنالیز می گردند. در ادامه، پردازش­های‌ مورد نیاز بر روی اطلاعات ذخیره شده در بانک­های اطلاعاتی انجام و در نهایت، نتایج برای سرویس­گیرنده ارسال خواهد شد. MS SQL Server با استفاده از مجموعه عناصری (Components) که به صورت هدفمند اجراء می گردند، قادر به تامین نیازها و درخواست­ها از مخازن داده (Data Storages) می باشد. مخازن داده در SQL Server به دو روش زیر مدیریت می­گردند:
ادامه...

مقالات آموزشی Oracle

اوراکل یک پایگاه داده ایی با ساختار قدرتمند و مفید می باشد. بعضی از این ساختار از بهم پیوستن سطح های SQL است که یک سیستم مدیریت ارتباطی پایگاه داده یا RDBMS گویند. اوراکل همانند بعضی از شرکتها ،استاندارد های صنعت بین المللی آمریکا (ANSI) اس کیو ال را که شامل اضافه کردن توابع می باشد را قبول دارند. ساختار اولیه ذخیره داده در پایگاه اوراکل بر روی یک جدول قرار دارد، که این جدول شامل ستونها و مشخصه ها می باشد. به عبارتی اوراکل یک بانک اطلاعاتی است. سیستم مدیریت بانک اطلاعاتی رابطه ای کارش نگهداری و جستجوی اطلاعات است که در اکثر محیط ها مانند سولاریس، لینوکس، یونیکس، مک سرو، اوپن وی ام اس و حتی ویندوز سرور کار می کند.
ادامه...

آموزش SQL Server Administration

مدیران IT که می خواهند با امکانات قدرتمند مدیریتی SQL server شامل RepliCation، اقدام یکپارچه سازی اطلاعات نمایندگی های خود در سراسر کشور بنمایندو یا می خواهند با ضریب اطمینان بالای 99.99% به دسترس پذیری بانک های اطلاعاتی خود در SQL server دسترسی یابند باید آموزش های مربوط SQL Server Admin را فرا بگیرند.
ادامه...

آموزش SQL Server برای برنامه نویسان

SQL server، ویژگی هایی را در اختیار می گذارد که می توانید برای رهگیری (auditing) فعالیت ها و تغییراتی که روی سیستم روی می دهد استفاده کنید. این مقاله لینک هایی را در اختیار شما می گذارد که بشما کمک می کنند اطلاعاتی را که برای رهگیری در موتور بانک اطلاعاتی SQL Server نیاز دارید، پیدا کنید.
ادامه...
تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .