آموزش برنامه نویسی موبایل

آموزش گام به گام اندروید Android

اندروید به معنای مَرد، انسان، شبه آدم یا رُبات (آدم آهنی)) یک سیستم عامل موبایل است که گوگل برای اسمارت فون‌ها و تبلت‌ها و هم اکنون برای تلویزیون‌ها عرضه می‌نماید و با همکاری ده‌ها شرکت بر روی دستگاه‌های مبتنی بر اندروید قرار می‌دهد. اندروید بر پایه هسته لینوکس ساخته شده‌است و بیشترین استفاده را در بین سیستم عامل‌های موبایل دارد. نرم‌افزارهای جانبی اندرویدی با استفاده از زبان جاوا نوشته می‌شوند و برای ارتباط با لایه‌های زیرین سیستم عامل می‌توانند از کتابخانه‌های جاوایی اندروید استفاده کنند. بخش رابط کاربری سیستم عامل اندروید با زبان جاوا نوشته شده‌است و بسیاری از برنامه‌های اندروید هم با جاوا نوشته شده‌اند. اما این سیستم عامل، Java Virtual Machine ندارد. برای اجرای برنامه‌های جاوایی روی این سیستم عامل، کدهای جاوا به کدهای Dalvik تبدیل می‌شوند و سپس روی Dalvik vitrual machine اجرا می‌شوند. دالویک یک ماشین مجازی جاوایی است که برای سیستم عامل اندروید بهینه شده‌است تا هم RAM و هم CPU و هم باتری کمتری مصرف کند. برنامه‌های جاوایی معمولی هم که روی گوشی‌های دیگر اجرا می‌شوند با استفاده از نرم‌افزارهای شبیه‌ساز ماشین مجازی جاوا مانند j2ME MIDP Runner روی این سیستم عامل قابل اجرا هستند.
ادامه...

آموزش سریع Android

اندروید به معنای مَرد، انسان، شبه آدم یا رُبات (آدم آهنی) یک سیستم عامل موبایل است که گوگل برای اسمارت فون‌ها و تبلت‌ها و هم اکنون برای تلویزیون‌ها عرضه می‌نماید و با همکاری ده‌ها شرکت بر روی دستگاه‌های مبتنی بر اندروید قرار می‌دهد. اندروید بر پایه هسته لینوکس ساخته شده‌است و بیشترین استفاده را در بین سیستم عامل‌های موبایل دارد. نرم‌افزارهای جانبی اندرویدی با استفاده از زبان جاوا نوشته می‌شوند و برای ارتباط با لایه‌های زیرین سیستم عامل می‌توانند از کتابخانه‌های جاوایی اندروید استفاده کنند. بخش رابط کاربری سیستم عامل اندروید با زبان جاوا نوشته شده‌است و بسیاری از برنامه‌های اندروید هم با جاوا نوشته شده‌اند. اما این سیستم عامل، Java Virtual Machine ندارد. برای اجرای برنامه‌های جاوایی روی این سیستم عامل، کدهای جاوا به کدهای Dalvik تبدیل می‌شوند و سپس روی Dalvik vitrual machine اجرا می‌شوند. دالویک یک ماشین مجازی جاوایی است که برای سیستم عامل اندروید بهینه شده‌است تا هم RAM و هم CPU و هم باتری کمتری مصرف کند. برنامه‌های جاوایی معمولی هم که روی گوشی‌های دیگر اجرا می‌شوند با استفاده از نرم‌افزارهای شبیه‌ساز ماشین مجازی جاوا مانند j2ME MIDP Runner روی این سیستم عامل قابل اجرا هستند.
ادامه...

iOS

IOS یک سیستم عامل تحت موبایل (همراه) است که توسط شرکت Apple تولید و توزیع شده و برای اولین بار در سال 2007 برای iPhone، iPod Touch و Apple TV ارایه گردید. این سیستم عامل در اصل از OS X بر گرفته شده است و در واقع نسخه ی (تحت) موبایل سیستم عامل OS X هست که در بستر و محیط کامپیوترهای اختصاصی شرکت Apple اجرا می شود.
ادامه...

آموزش جامع برنامه نویسی آندروید

Android یک سیستم عامل تحت موبایل و مبتنی بر هسته ی Linux است. پروژه ی توسعه و ارتقا اندروید AOSP یا پروژه ی کد باز اندروید نام دارد که شرکت Google آن را رهبری می کند. سیستم عامل اندروید از چهار لایه تشکیل شده است، اما یک توسعه دهنده ی اندروید معمولا با دو لایه ی بالایی (Application و Application Framework) آن سروکار دارد.
ادامه...

آموزش زامارین

زامارین، یک شرکت نرم افزار در سان فرانسیسکو است. این شرکت، ابزارهای برنامه نویسی نرم افزارهای تجاری را ارائه می دهد و کاربران را قادر به آماده سازی اپلیکیشن هایی برای Android, iOS و ویندوز، با استفاده از C# و قالب .NET می سازد. بعبارت دیگر، زمینه تولید اپلیکیشن هایی که در چندین پلتفرم قابل اجرا باشند را فراهم می آورد.
ادامه...

آموزش Kotlin

آموزش Kotlin
ادامه...

آموزش React Native-آموزش پروژه محور React Native

آموزش React Native
ادامه...
تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .