آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

آموزش رخداد Ready در Jquery

دوره های مرتبط با این مقاله

رخداد Ready در Jquery

همان طور که در درس قبلی ذکر شد، توصیه می شود تا اتمام بارگذاری صفحه و آماده شدن آن صبر کنید و سپس اقدام به کار با آن نمایید. این امر همچنین برای شما این امکان را فراهم می کند تا کد جاوا اسکریپت خود را در بخش head صفحه (یا به طور مستقیم و یا از طریق لینک به یک فایل جاوا اسکریپت خارجی) و قبل از تگ body قرار دهید. در jQuery این کار با قرار دادن کد در رخداد document ready امکان پذیر می باشد. در زیر، مثال درس قبلی را بکار می بریم، اما این بار داخل رخداد ready قرار داده شده است.


نمونه یک

    
امتحان کنید

در این مثال یک تابع ایجاد کرده و آن را DocumentReady نام گذاری می کنیم که به مجرد آماده شدن صفحه برای کار با DOM و دستکاری المان های آن، فعال می شود. در خط آخر کد، با استفاده از متد ready()، تابع خود را به رخداد ready تخصیص داده و بدین وسیله به jQuery اطلاع می دهیم که با آماده شدن صفحه می خواهیم که تابع را فراخوانی کند.
می توان با بهره گیری از قابلیت تعریف تابع بی نام (anonymous function) در جاوا اسکریپت، کد فوق را کوتاه تر نیز کرد. منظور این است که بجای اعلان تابع و تخصیص اسم به آن، فقط یک تابع ایجاد می کنیم و بلافاصله ارجاع به تابع ready() را به آن پاس می دهیم. اگر چندان آشنایی با زبان جاوا اسکریپت ندارید، در آن صورت استفاده از این روش کمی پیچیده بنظر می رسد. اما با آشنایی بیشتر خواهید دانست که در این روش، کد نویسی کاهش یافته و فضای کمتری نیز اشغال می شود.


نمونه دو

    
امتحان کنید

با این وجود، تیم طراحان و توسعه دهندگان این کتابخانه احساس کردند که این کد را کوتاه تر هم می توانند بکنند. از اینرو یک نسخه ی overload از سازنده (constructor) ایجاد کردند که تابع ready را به عنوان پارامتر می پذیرد و کد را با این روش به مراتب کوتاه تر کردند.


نمونه سه

    
امتحان کنید

در مثال فوق، تابع بی نام مستقیما به سازنده ارسال می شود که آن را به رخداد ready تخصیص می دهد. اگر این کد را تست کنید، متوجه می شوید که به مجرد بارگذاری صفحه، event مربوطه اجرا می گردد. گاهی این رخداد چنین سریع فعال می شود که اصلا متوجه اجرای آن نمی شوید.
همان طور که قبلا گفته شد، توصیه می شود برای استفاده از jQuery در صفحه وب خود کدهای آن را داخل تابع رخداد ready قرار دهید. در بیشتر مثال های این آموزش همین رویه دنبال خواهد شد، مگر برای کوتاه تر شدن مثال که در تعدادی از نمونه ها این کد را لحاظ نمی کنیم.


امیدواریم که این مطلب در مورد آموزش Jquery و JavaScript برایتان مفید و مناسب بوده باشد.
در صورت داشتن هر گونه سوال، پیشنهاد و یا انتقاد حتماً از قسمت نظرات در پایین صفحه آن را برای ما ارسال کنید.

اگر تمایل دارید به سایر محتوای آموزش برنامه نویسی دسترسی پیدا کنید می توانید به آموزش های گام به گام برنامه نویسی مراجعه کنید.

از اینجا بهترین کتابهای برنامه نویسی را دریافت کنید : کتاب های آموزش برنامه نویسی


کلیه حقوق مادی و معنوی این مقاله متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد و هر گونه استفاده غیر قانونی از آن پیگرد قانونی دارد.

  • 1452
  •    1452
  • تاریخ ارسال :   1395/01/15

دانلود PDF دانلود سورس کد دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .