آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

چرا باید فیگما را یاد بگیریم؟

چهار دلیلی که باید Figma را انتخاب کنیم


چرا باید به Figma سوییچ کنیم ؟

هیچ فقدانی در ابزارهای موجود برای طراحان UI/UX در بازار وجود ندارد. در چند سال گذشته، به نظر می رسید که همه به نوعی دچار رقابت تسلیحاتی شده بودند و سعی می کردند با ویژگی های منحصر به فرد یکدیگر را شکست دهند. تعداد کمی از برنامه‌ها مانند Sketch، Zeplin و InVision رهبری را به دست آوردند و به بهترین ابزار برای هر طراح تبدیل شدند. با این حال، هیچ یک از این محصولات چیز جدیدی را ارائه نکردند. و صنعت طراحی UI/UX به محیطی بسیار ثابت تبدیل شد.
این ثبات تا زمانی پابرجا بود که فیگما آمد.

Figma ترکیبی قدرتمند از بهترین ویژگی‌های اکثر برنامه‌های کاربردی محبوب است، و این واقعیت که توسعه‌دهندگان آن توانسته‌اند همه آن ویژگی ها را در یک محصول ترکیب کنند، آن را به ابزاری برتر تبدیل می‌کند.

خیلی خوب، دقیقا چه چیزی فیگما را اینقدر باحال می کند؟

اپلیکیشن مرورگری

اولا از آنجایی که Figma درون یک مرورگر کار می کند، کار کردن با آن بسیار ساده و قابل دسترس است. نه نصبی لازم است، نه پچ کردنی، و نه حتی به به روز رسانی احتیاج دارد، تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که وارد سایت شوید و بعد همه چیز در اختیارتان است.
و اگرچه اپلیکیشن های مرورگری همچون Webflow یا Tilda، در بین جامعه محبوبیت زیادی نداشتند و به عنوان ابزارهای درجه دو در بین مردم جا افتاده بودند، ولی Figma این پیش فرض مردم را تغییر می دهد.
Cloud Storage یکی دیگر از مزایای استفاده از Figma است که وظیفه آن سازماندهی ساده فایل ها است. هر فایل ذخیره نشده به طور خودکار به پیش نویس (drafts)منتقل می شود.

محیط مشارکتی

ایده کار تیمی و همکاری یکی از محبوب ترین تمایلات در سراسر صنعت فناوری اطلاعات است و طراحی UI/UX نیز از این قاعده مستثنی نیست. Figma کاملاً از این روند پیروی می کند و inherit cloud nature آن باعث می شود که آن را ساده و پسندیده کند. این برنامه به اعضای تیم اجازه می دهد تا بر روی یک پروژه واحد در زمان واقعی (real time) کار کنند. ودوباره تاکید میکنم که تنها چیزی که نیاز دارید اتصال به اینترنت است.
یکی دیگر از ویژگی های مشترک فیگما،کامنت کردن است. شما به سادگی می توانید نظر خود را مستقیماً در فایل بگذارید، بنابراین تیم شما می تواند از راه دور بدون نیاز به استفاده از تماس اسکایپ یا جلسات حضوری در مورد پروژه بحث کند.

ادغام و انتقال

به منظور ساده سازی ترانزیشن در Figma، توسعه دهندگان این امکان را فراهم کردند که تمام پروژه های Sketch شما را بدون حذف هیچ دیتایی وارد برنامه جدید کنید. آنگاه عمل ترانزیشن به صورت بهینه و با دقت متصل میشود به طوری که هیچ منحنی افتادگی و هیچ تصویر بدی وجود نخواهد داشت.
برای اتصال بهتر، می‌توانید Figma را با یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های کار گروهی (Slack) ادغام کنید.
علاوه بر این، می توانید Figma را با Framer ادغام کنید. ساختن نمونه هایی که اساس پیدایش آن ها کد نویسی است، محبوبیت خود را بین طراحان نسل جدید پیدا خواهد کرد واین ترکیب جدید گردش کار را با اجازه دادن به کاربران برای وارد کردن هر asset فیگما بدون اکسپورت کردن لایه به لایه، با یک کلیک ساده می‌کند.

رایگان بودن

بله درسته، استفاده از این برنامه کاملاً رایگان است، خوب البته بهتر است بگوییم که کاملاً کاملاً هم رایگان نیست.
نسخه رایگانی که در خدمت شماست فایل های نامحدود، مشاهده تاریخچه تا 30 روز، کامنت کردن و حداکثر 2 ویرایشگر را در اختیار شما قرار می دهد. که به خودی خود در حال حاضر فوق العاده است.
اما یک نسخه Team هم وجود دارد که به اضای هر ادیتور ماهانه 12 دلار باید هزینه کنید و پروژه های نامحدود، کتابخانه کامپوننت تیم و ترکیب Slack را در مجموعه خود در بر دارد، که قبلاً به آن اشاره کردیم، و مضاف بر آنان، شامل تاریخچه نامحدود هم میشود.

کلام آخر

Figma هنوز هم معایبی همچون cloud nature دارد که در واقع یک شمشیر دو لبه است،هر کسی می تواند در هر زمان به آن دسترسی داشته باشد، اما کاملاً باید به اینترنت متصل باشد. یکی دیگر از معایب بزرگ این برنامه، کامیونیتی کوچک آن است و منابع محدودی که در حال حاضر قابل در دسترس می باشد، اما این مشکلی است که هر برنامه جدید باید با آن روبرو شود و بر آن غلبه کند. Figma کاملاً همه چیز مورد نیاز برای تبدیل شدن به رهبر صنعتی و یک برنامه کاربردی برای طراحان UI/UX را دارد.

  • 168
  •    0
  • تاریخ ارسال :   1400/12/08

دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .