آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تنظیم data bind بر روی attr

دوره های پیشنهادی

آموزش Knockouit.js – binding"attr" (تنظیم data bind بر روی attr)

این binding یک روش کلی و سراسری (generic) برای مقداردهی attribute المان های DOM مربوطه (متصل شده به data model) فراهم می آورد. به طور مثال اگر بخواهید مقدار خصوصیت (attribute) title یک المان، خصوصیت src از تگ img یا href یک لینک را بر اساس مقادیر موجود در view model تنظیم کنید، به طوری که مقدار attribute با تغییر در مقدار model property مربوطه (برای تطبیق) به صورت خودکار بروز رسانی شود، آنگاه خواهید دید که binding مزبور می تواند چه کمک شایانی به شما بکند.

مثال:    Report

  

  

این مثال مقدار خصوصیت (attribute) href را بر رویyear-end.html تنظیم می کند و مقدار خصوصیت title را بر روی Report including final year-end statistics قرار می دهد.

1. پارامتر اصلی:

· پارامتر بایستی یک شی JavaScript باشد که در آن اسم property برابر اسم attribute بوده و مقادیر آن به مقادیری که مایلید به المان DOM اعمال شود، اشاره کند (معادل آن باشد).

· در صورتی که پارامتر به مقدار observable اشاره داشته باشد، binding به محض تشخیص تغییر در مقدار observable، مقدار attribute را نیز به دنبال آن ویرایش می کند. حال چنانچه پارامتر به مقدار observable اشاره نداشته باشد، در آن صورت تنها یکبار مقدار attribute را تنظیم کرده و در آینده دیگر آن را تغییر نمی دهد.

2. پارامتر اضافی: ندارد

نکته:

نکته: اعمال attribute هایی که اسم آن ها از قوانین مورد تایید نام گذاری JavaScript پیروی نمی کند!

برای استفاده و اعمال خصوصیت data-something، نمی توانید بنویسید:

...

از آنجایی که data-something یک شناسه یا اسم مجاز نیست، نمی توان آن را به صورت فوق به المان dom اعمال کرد. برای رفع این مشکل کافی است اسم یا شناسه ی attribute مورد نظر را داخل علامت نقل و قول محصور نمایید. با این کار خصیصه را به یک string literal تبدیل می کنیم که کاملا در object literal جاوا اسکریپت مجاز محسوب می شود.

...
نکته:

نکته: استفاده از کلمات رزرو شده به عنوان اسم attribute در مرورگرهای قدیمی!

در مرورگرهای قدیمی (IE 8 و ویرایش های قدیمی تر)، استفاده از کلمات رزرو شده ی JavaScript به عنوان اسم attribute سبب رخداد خطا می شود. برای رفع این مشکل نیز کافی است کلمه ی رزرو شده که به عنوان اسم attribute بکار گرفته شده را داخل علامت نقل و قول قرار دهید:

 • 705
 •    4
 • تاریخ ارسال :   1395/05/20

دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .