آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تصحیح ورودی بصورت تعاملی و جایگزینی تاریخچه در پایتون

دوره های مرتبط با این مقاله
دوره آموزش پایتون

تصحیح ورودی بصورت تعاملی و جایگزینی تاریخچه در پایتون


بعضی از نسخه های مفسر پایتون، از تصحیح خط ورودی جاری و جایگزینی تاریخچه پشتیبانی می کنند، مانند تسهیلات موجود در پوسته Korn و پوسته GNU Bash. این قابلیت با استفاده از کتابخانه GNU Readline پیاده سازی شده است، که از انواع شیوه های تصحیح پشتیبانی می کند. این کتابخانه مستندات مربوط به خود را دارد که در اینجا تکرار نمی شود.

تکمیل Tab و تصحیح history در برنامه نویسی Python

تکمیل نام متغیر ها و ماژول ها به صورت خودکار در آغاز مفسر فعال شده است، به گونه ای که کلید tab ، تابع تکمیل (completion) را فراخوانی می کند. این تابع، به نام عبارات پایتون، متغیر های محلی فعلی، و نام ماژول های در دسترس، نگاه می کند. برای عبارات نقطه گذاری شده مانند string.a ، عبارت را تا آخرین نقطه (‘.’) ارزیابی می کند و سپس بر اساس ویژگی های شی نتیجه، نام تکمیل شده را حدس می زند. توجه داشته باشید اگر یک شی با متد __getattr__() بخشی از عبارت باشد، ممکن است کد تعریف شده برنامه(application-defined code) را اجرا کند.

همچنین پیکربندی پیش فرض، history شما را درون فایلی به نام .python_history در دایرکتوری کاربر شما ذخیره می کند. تاریخچه در حین جلسه بعدی از مفسر تعاملی دوباره در دسترس خواهد بود.

  • 295
  •    240
  • تاریخ ارسال :   1399/03/29

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .