آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

آموزش خواندن و تنظیم کردن محتویات سند در Jquery

دوره های مرتبط با این مقاله

خواندن (get) و تنظیم کردن (Set) محتویات سند text()]، html() ، [val()

آسان ترین کار ممکن در دستکاری DOM، بازیابی و تنظیم متن (text)، مقادیر (value) و HTML یک صفحه می باشد. این سه آیتم اگرچه در نگاه اول مشابه به نظر می رسد، اما در حقیقت تفاوت هایی با هم دارند. Text نمایش متنی محتویات درونی المان های معمولی در نظر گرفته می شود، مقادیر مربوط به المان های فرم هستند که به سرور ارسال می گردند و HTML نیز در واقع همان text است، با این تفاوت که تمامی تگ ها (markup) را شامل می شود.
خوشبختانه، برای هر یک از آیتم های ذکر شده، جی کوئری یک متد ویژه ارائه می کند که هم property ها را بازیابی می کند و هم مقادیر آن ها را تنظیم می نماید. این سه متد عبارتند از: text()،html() و. val() در مثال زیر تفاوت میان این سه متد و نیز سهولت در استفاده از آن ها به نمایش گذاشته شده است:


نمونه یک

    
امتحان کنید

فراخوانی یکی از متدها بدون اینکه پارامتری به آن ها ارسال شود، صرفا property مد نظر را برمی گرداند. اگر بخواهیم مقدار property را تنظیم کنیم، بایستی به هر یک از این متدها یک پارامتر پاس دهیم، مانند نمونه ی زیر:


نمونه دو

   
امتحان کنید

می توان با ارسال یک پارامتر اضافی به هر یک از سه متد ذکر شده، آن ها را overload کرد. برای این منظور یک تابع callback به عنوان اولین و تنها پارامتر پاس می دهیم. توابع ذکر شده خود دارای دو پارامتر ورودی به شرح زیر می باشد پارامتر اول بیان کننده ی اندیس اولین المان در لیست المان های انتخاب شده می باشد.
و پارامتر دوم بیان کننده مقدار که درون المان انتخاب شده می باشد و شما می توانید به عنوان خروجی تابع یک رشته را برگردانید که در پایین از تلفیق دو رشته جدید و قدیم این خروجی را تولید کرده ایم:


نمونه سه

    
امتحان کنید

با سه المان p مثال را شروع می کنیم که تنها تفاوت آن ها در نوشته ای (text) است که نمایش می دهند. سپس هر سه المان مزبور را در کد jQuery انتخاب کرده و نسخه ی overload شده ی متد text() را برای جایگزین کردن نوشته ی کنونی با متن جدید (با استفاده از دو پارامتر ورودی که به تابع نام برده پاس می دهیم) بکار می بریم. این پارامترها عبارتند از: 1. اندیس یا شماره ی مکان قرار گیری المان جاری و 2. محتوای المان p (text جاری). این نوشته ی جدید به عنوان خروجی به jQuery بازگردانده می شود که متن جاری را با متن جدید جایگزین می کند.
در اینجا آموزش انجام عملیات get و set در jquery به پایان رسید. همانگونه که دیدید، به سادگی هر چه تمام تر توانستیم که محتوای مورد نظرمان را در صفحه تغییر داده و به آن چیزی که می خواستیم تبدیل کنیم.


امیدواریم که این مطلب در مورد آموزش Jquery و JavaScript برایتان مفید و مناسب بوده باشد.
در صورت داشتن هر گونه سوال، پیشنهاد و یا انتقاد حتماً از قسمت نظرات در پایین صفحه آن را برای ما ارسال کنید.

اگر تمایل دارید به سایر محتوای آموزش برنامه نویسی دسترسی پیدا کنید می توانید به آموزش های گام به گام برنامه نویسی مراجعه کنید.

از اینجا بهترین کتابهای برنامه نویسی را دریافت کنید : کتاب های آموزش برنامه نویسی


کلیه حقوق مادی و معنوی این مقاله متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد و هر گونه استفاده غیر قانونی از آن پیگرد قانونی دارد.

  • 1102
  •    1406
  • تاریخ ارسال :   1395/01/16

دانلود PDF دانلود سورس کد دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .