آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

آموزش متدهای remove و empty در Jquery

دوره های مرتبط با این مقاله

متدهای remove() و empty()

در مباحث قبلی المان های جدیدی را به صفحه ی جاری اضافه می کردیم. در این مبحث با استفاده از jQuery المان های جاری از صفحه حذف می کنیم. کتابخانه ی jQuery برای این منظور دو تابع remove() و empty() را در نظر گرفته است. متد remove() المان های انتخابی را حذف می کند، در حالی که empty() کلیه ی المان های فرزند عنصر انتخابی را حذف می کند. مثال زیر تفاوت این دو متد را به روشنی نمایش می دهد. لازم است لینک ها را به ترتیب صحیح کلیک کنید:


نمونه یک

  empty() div
  remove() div
  
Bold text Italic text
امتحان کنید

کلیک بر روی لینک اول باعث فراخوانی متد empty() و حذف شدن المان های فرزند (تگ های b و i) می شود. کلیک بر روی لینک دوم سبب فراخوانی و فعال شدن متد remove() و حذف شدن کل div می شود که لزوما تمامی عناصر فرزندش را نیز شامل می شود.
متد remove() یک پارامتر اختیاری می گیرد که به واسطه ی آن می توان المان هایی که قصد حذف آن ها را دارید، با ارسال انتخاب گرهای jQuery به عنوان پارامتر به تابع نام برده، فیلتر نمایید. البته همین نتیجه را می توان با اعمال فیلترینگ در اولین انتخاب گر بدست آورد، اما در برخی شرایط ممکن است بر روی تعدادی المان کار کنید که از پیش انتخاب شده اند.


مثال:

نمونه دو

  remove() more bold
  
Bold text
More bold text
Even more bold text
امتحان کنید

مثال را با انتخاب تمامی تگ های bold که فرزند المان div هستند، آغاز می کنیم. سپس متد remove() را بر روی المان های انتخابی صدا زده و پارامتر .more (اسم کلاس تگ های bold) را به عنوان آرگومان، برای اعمال فیلترینگ، به آن ارسال می کنیم. این پارامتر اطمینان حاصل می کند که تنها المان هایی که نام کلاس آن ها more است، انتخاب می شوند. در نتیجه تنها دو متن برجسته ی آخری حذف می شوند.


امیدواریم که این مطلب در مورد آموزش Jquery و JavaScript برایتان مفید و مناسب بوده باشد.
در صورت داشتن هر گونه سوال، پیشنهاد و یا انتقاد حتماً از قسمت نظرات در پایین صفحه آن را برای ما ارسال کنید.

اگر تمایل دارید به سایر محتوای آموزش برنامه نویسی دسترسی پیدا کنید می توانید به آموزش های گام به گام برنامه نویسی مراجعه کنید.

از اینجا بهترین کتابهای برنامه نویسی را دریافت کنید : کتاب های آموزش برنامه نویسی


کلیه حقوق مادی و معنوی این مقاله متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد و هر گونه استفاده غیر قانونی از آن پیگرد قانونی دارد.

 • 1007
 •    1212
 • تاریخ ارسال :   1395/01/16

دانلود PDF دانلود سورس کد دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .