آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

آموزش کار با کتابخانه های جاوا اسکریپت و متد noConflict

دوره های مرتبط با این مقاله

دیگر کتابخانه های جاوا اسکریپت و متد noConflict()

گاهی مجبور می شوید در کنار jQuery ، از دیگر کتابخانه های جاوا اسکریپت بر روی صفحات وب خود استفاده کنید. به عنوان مثال بسیاری از پکیج های جاوا اسکریپت که نوشته و عرض می شوند، مبتنی بر فریم ورک های محبوب جاوا اسکریپت نظیر ExtJS، MooTools هستند. برخی از آن ها برای انتخاب المان ها از علامت $ استفاده می کنند که یک نوع میانبر محسوب می شود. حال اگر از این کتابخانه ها همزمان با جی کوئری در صفحه ی واحد استفاده کنید، که هر دو سعی بر گزینش المان با شناسه ی یکسان را دارند، به احتمال زیاد این باعث ازکار افتادن اسکریپت های خارجی می شود. تیم طراحان و توسعه دهنده گان jQuery، متد noConflict() را برای چنین مواقعی تعبیه و پیاده سازی کردند.
این متد همان طور که از اسم آن پیدا است از تداخل بین کدها جلوگیری می کند. به عبارتی دیگر این متد انحصار را از روی میانبر $ را برمی دارد تا اسکریپت های دیگر بتوانند از آن استفاده کنند. البته باز هم امکان استفاده از کتابخانه ی جی کوئری وجود دارد، کافی است بجای $ از اسم کامل جی کوئری استفاده کنید:


نمونه یک

    
امتحان کنید

اگر نوشتن اسم کامل جی کوئری"jQuery" برای شما کمی طولانی بنظر می رسد، می توانید به راحتی میانبر اختصاصی خود را ایجاد کنید. متد noConflict() یک ارجاع به jQuery برمی گرداند که شما می توانید در متغیر خود ذخیره کرده و در آینده بکار ببرید.


مثال:

نمونه دو

    
امتحان کنید

اگر یک قطعه کد جی کوئری در دست دارید که از میانبر $ استفاده می کند و قصد تغییر آن را هم ندارید، می توانید از ساختار زیر استفاده کنید. این کد در واقع یک نسخه ی دیگر از متد ready می باشد که میانبر $ به عنوان آرگومان به آن پاس داده شده است. با این روش می توانید به راحتی با استفاده از $ به جی کوئری دسترسی داشته باشید، اما دقت داشته باشید که فقط درون همین تابع. خارج از آن دیگر کتابخانه های جاوا اسکریپت هم به $ دسترسی داشته و بایستی از نام کامل کلاس "jQuery" برای دستیابی به آن استفاده کنید:


نمونه سه

    
امتحان کنید

امیدواریم که این مطلب در مورد آموزش Jquery و JavaScript برایتان مفید و مناسب بوده باشد.
در صورت داشتن هر گونه سوال، پیشنهاد و یا انتقاد حتماً از قسمت نظرات در پایین صفحه آن را برای ما ارسال کنید.

اگر تمایل دارید به سایر محتوای آموزش برنامه نویسی دسترسی پیدا کنید می توانید به آموزش های گام به گام برنامه نویسی مراجعه کنید.

از اینجا بهترین کتابهای برنامه نویسی را دریافت کنید : کتاب های آموزش برنامه نویسی


کلیه حقوق مادی و معنوی این مقاله متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد و هر گونه استفاده غیر قانونی از آن پیگرد قانونی دارد.

  • 1410
  •    1686
  • تاریخ ارسال :   1395/01/19

دانلود PDF دانلود سورس کد دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .