آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

آموزش کار با کادر پیام Modal در Bootstrap 4

دوره های مرتبط با این مقاله

آموزش کار با کادر پیام Modal در Bootstrap 4:

کامپوننت Modal در چهارچوب کاری بوت استرپ 4، یک کادر نمایش popup است که در بالای صفحه جاری ظاهر شده و نمایش داده می شود. عملکرد Modal شبیه کادر اخطار alert در جاوا اسکریپت است، ولی با ظاهری مدرن تر و زیباتر.

آموزش ساخت یک کادر نمایش Modal در بوت استرپ 4:

در کد مثال عملی زیر، نحوه ساخت یک کادر نمایش Modal در Bootstrap 4 را نمایش داده ایم، کد را مطالعه کرده و خروجی را مشاهده نمایید، نکات مهم کد عبارتند از :

  • برای فراخوانی و اجرای کادر نمایش Modal معمولا از یک دکمه button یا تگ link استفاده می شود که با کلیک بر روی آن، کادر ظاهر می شود. این المنت بایستی درای خاصیت data-toggle برابر modal بوده و مقدار خاصیت data-target آن نیز برابر با id المنت Modal تنظیم شود.
  • کادر نمایش Modal در یک تگ یا عنصر دربرگیرنده (مثل تگ div) با کلاس modal قرار گرفته و بدنه اصلی آن را نیز 2 تگ با کلاس های modal-dialog و modal-content تعیین می کنند.
  • یک کادر نمایش Modal می تواند دارای 3 بخش اصلی هدر، بدنه و فوتر باشد که به ترتیب با المنت هایی با کلاس modal-header با modal-body و modal-footer تعریف می شوند.
  • برای تعیین عنوان کادر نمایش Modal از یک عنصر با کلاس modal-tittle استفاده می شود.

مثال 1

امتحان کنید

اضافه کردن افکت animation به کادر نمایش Modal:

می توانید افکت fade یا محو و ظاهر شدن تدریجی را با اعمال کلاس fade. به کادر نمایش Modal، بدان اضافه نمایید.

مثال: در کد مثال عملی زیر، در کادر نمایش Modal یکی با افکت fade و دیگری بدون افکت ایجاد کرده ایم که می توانید تفاوت در ظاهر شدن را مقایسه نمایید :

آموزش تعیین سایز کادر نمایش Modal در Bootstrap 4:

می توانید با تعیین کلاس modal-sm، اندازه کادر نمایش Modal را کوچک کرده و با کلاس modal-lg سایزی بسیار بزرگ برایش تعیین نمایید.

کلاس اندازه مورد نظر را بایست به عنصر با کلاس modal-dialog اضافه نمایید. در کد مثال های عملی زیر، سایز مختلف Modal را ایجاد کرده ایم :

مثال 1: حالت کوچک sm

مثال2: حالت بزرگ Lg

مثال 3: حالت بسیار بزرگ xl

نکته :

در حالت پیش فرض، بوت استرپ 4، کادرهای نمایش Modal را در اندازه متوسط md یا medium نمایش می دهد.

آموزش وسط نمایش دادن کادر نمایش Modal در بوت استرپ 4:

می توایند با اعمال کلاس modal-dialog-centred به کادر نمایش Modal، هم به صورت افقی و هم عمودی، آن را در وسط صفحه نمایش دهید. همانند کد مثال عملی زیر :

مثال center

امتحان کنید

ایجاد نوار اسکرول برای کادر نمایش Modal در بوت استرپ 4:

هنگامی که محتویات درون کادر Modal زیاد باشد، به طوری که در ارتفاع عنصر جا نشود، نوار اسکرول به کادر نمایش اضافه می شود. برای درک بهتر به کد مثال عملی زیر و خروجی آن دقت نمایید :

مثال scroll

امتحان کنید

در حالت قبل، برای دیدن ادامه محتویات کادر نمایش Modal صفحه رو به پایین و بالا اسکرول می شود. اما می توانید با اضافه کردن کلاس modal-dialog-scrollable به عنصر دارای کلاس modal-dialog، کاری کنید خود کادر نمایش Modal دارای نوار اسکرول شده و بدون اسکرول صفحه، مابقی محتویات آن را ببینید. همانند کد مثال عملی زیر :

مثال scroll 2

امتحان کنید

مرجع کامل آموزش کادر Modal در بوت استرپ 4:

برای دریافت اطلاعات کامل راجع به تمامی خواص کادر نمایش Modal، متدها و رویدادهای آن، به بخش مرجع آموزش کار با کادر نمایش Modal در بوت استرپ 4 سایت تحلیل داده بروید.

  • 447
  •    250
  • تاریخ ارسال :   1398/08/07

دانلود PDF دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .