آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

آموزش متد bind در Jquery

دوره های مرتبط با این مقاله

متدهای bind() و unbind()

متد bind() و unbind()، همان طور که از نام آن ها پیدا است، یک سری کد را به یک یا چند رخداد از المان (ها) متصل کرده یا از آن حذف می کنند.


مثال:

نمونه یک

  Test 1
  Test 2
  
امتحان کنید

این مثال تمامی المان های < a>را انتخاب می کند و سپس تابع بی نام (anonymous) را با استفاده از متد bind() به رخداد کلیک متصل می نماید. یک اتفاق جالب که رخ می دهد این است که جی کوئری به صورت خودکار المانی که بر روی آن کلیک می شود را به کلیدواژه ی " this " داخل تابع بی نام تخصیص می دهد. حتی اگر یک کد را به چندین المان تخصیص دهید، این قابلیت باعث می شود رخداد به المان فعال نسبت داده شود.
زمانی که jQuery متد شما را صدا می زند، در صورتی که یک یا چند پارامتر به آن پاس داده باشید، اطلاعات مربوط به رخداد را به عنوان اولین پارامتر به تابع پاس می دهد. به عنوان مثال، شی event که به عنوان پارامتر به تابع بی نام ارسال شده دربردارنده ی اطلاعاتی در خصوص مکان قرارگیری اشاره گر موس، نوع آن رخداد، اینکه کدام یک از دکمه های صفحه کلید یا موس فشار داده شده و غیره ... می باشد.


مثال:

نمونه دو

  
امتحان کنید

در این مثال یک المان div با اندازه و رنگ پس زمینه ی معین ایجاد می کنیم. برای این div، رخداد mousemove را تعریف می کنیم، یک تابع بی نام که پارامتر event به آن ارسال شده نیز برای آن مشخص می کنیم. شی this به ما اجازه ی دسترسی به property های pagex و pagey (مختصات مکان نمای موس بر روی المان div نسبت به گوشه ی بالا سمت چپ) را می دهد. اگر این مثال را امتحان کنید، می بینید که مختصات موس بر روی المان div به نمایش گذاشته می شود و همین که مکان نمای موس حرکت می کند، مختصات آن نیز بروز رسانی می گردد.
متد bind() همچنین به شما اجازه می دهد اطلاعات خود را پاس داده و سپس از طریق شی event به اطلاعات آن دسترسی پیدا کنید. همچنین به شما این امکان را می دهد مقادیری را در زمان bind کردن رخداد تنظیم کرده و آن را در زمان فراخوانی رخداد بخوانید، حتی اگر مقدار اصلی تغییر کرده باشد.


مثال:

نمونه سه

  Test 1
  Test 2
  
امتحان کنید

پارامتر دوم متد bind() را به صورت یک سری جفت کلید و مقدار به آن ارسال می کنیم. می توان چندین مقدار را به عنوان پارامتر ارسال کرد که در آن صورت بایستی مقادیر را توسط ویرگول از هم تفکیک نمود. برای دسترسی به مقدار ریخته شده در event handler، از data property شی event استفاده می کنیم. این property، به ازای هر یک از مقادیری که ارسال کرده اید، دربردارنده ی subproperty هایی می باشد. بدین معنی که شما می توانید به وسیله ی event.data.message به مقدار پارامتر message دسترسی داشته باشید.
با اینکه مقدار متغیر "msg" را داخل event handler تغییر می دهیم، بازهم پیغامی که با هر بار کلیک بر روی المان لینک نمایش داده می شود، رشته ی "Hello, world!" خواهد بود. علت عدم تغییر پیغامی که نمایش داده می شود، این است که مقدار آن به محض bind شدن event handler ارزیابی می شود که زمانی است که صفحه به طور کامل بارگذاری می گردد.


امیدواریم که این مطلب در مورد آموزش Jquery و JavaScript برایتان مفید و مناسب بوده باشد.
در صورت داشتن هر گونه سوال، پیشنهاد و یا انتقاد حتماً از قسمت نظرات در پایین صفحه آن را برای ما ارسال کنید.

اگر تمایل دارید به سایر محتوای آموزش برنامه نویسی دسترسی پیدا کنید می توانید به آموزش های گام به گام برنامه نویسی مراجعه کنید.

از اینجا بهترین کتابهای برنامه نویسی را دریافت کنید : کتاب های آموزش برنامه نویسی


کلیه حقوق مادی و معنوی این مقاله متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد و هر گونه استفاده غیر قانونی از آن پیگرد قانونی دارد.

 • 2296
 •    1284
 • تاریخ ارسال :   1395/01/17

دانلود PDF دانلود سورس کد دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .