آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

آموزش افکت محو کردن المان ها به صورت تدریجی در Jquery

دوره های مرتبط با این مقاله

افکت محو کردن المان ها به صورت تدریجی

اجرای افکت ساده ی animation با jQuery بسیار ساده می باشد. یکی از افکت های اضافی بر سازمان که jQuery از آن پشتیبانی می کند، محو/نمایان کردن المان ها به صورت تدریجی می باشد. در زیر مثالی ساده مشاهده می کنید که یک کادر پنهان را به تدریج نمایان می سازد:


نمونه یک

  
  Show box
  
امتحان کنید

می توانید المان های مختلف نظیر div، span، link ها را با استفاده از متد ذکر شده، به صورت تدریجی پنهان نمایید. این متد می تواند سه پارامتر بپذیرد. اولین پارامتر سرعت اجرای افکت نمایان سازی تدریجی را مشخص می کند (می توان مقادیر "fast"، "slow" و میلی ثانیه را به عنوان این پارامتر به تابع ()fadeIn پاس دهید). مثال:


نمونه دو

  
  
  
  Show boxes
  
امتحان کنید

پارامتر دوم می تواند یک تابع callback باشد که در آن نام یک تابع را ذکر می کنید تا با به اتمام رسیدن افکت (نمایش تدریجی عنصر مورد نظر) اجرا گردد. در زیر مثالی را مشاهده می کنید که اثر هر دو متد fadeIn و fadeout (که اثری مخالف تابع مذکور دارد) را به نمایش می گذارد:


نمونه سه

  


  
  
امتحان کنید

گاهی لازم است یک المان را بسته وضعیت فعلی آن به تدریج نمایان ساخته یا پنهان نمایید. ابتدا بررسی می کنیم آیا المان مورد نظر نمایان است یا خیر. سپس بسته به وضعیت آن، تابع fadeIn() یا fadeOut() را صدا می زنید. اما jQuery یک متد به نام fadeToggle() ارائه کرده است که بین دو حالت نمایان و پنهان تغییر حالت می دهد. این متد همان پارامترهای دو متد نام برده را می پذیرد و استفاده از آن بسیار ساده می باشد:


نمونه چهار

  


  
Toggle box
امتحان کنید

امیدواریم که این مطلب در مورد آموزش Jquery و JavaScript برایتان مفید و مناسب بوده باشد.
در صورت داشتن هر گونه سوال، پیشنهاد و یا انتقاد حتماً از قسمت نظرات در پایین صفحه آن را برای ما ارسال کنید.

اگر تمایل دارید به سایر محتوای آموزش برنامه نویسی دسترسی پیدا کنید می توانید به آموزش های گام به گام برنامه نویسی مراجعه کنید.

از اینجا بهترین کتابهای برنامه نویسی را دریافت کنید : کتاب های آموزش برنامه نویسی


کلیه حقوق مادی و معنوی این مقاله متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد و هر گونه استفاده غیر قانونی از آن پیگرد قانونی دارد.

 • 1620
 •    1528
 • تاریخ ارسال :   1395/01/15

دانلود PDF دانلود سورس کد دانلود فیلم آموزشی دانشجویان گرامی اگر این مطلب برای شما مفید بود لطفا ما را در GooglePlus محبوب کنید
رمز عبور: tahlildadeh.com یا www.tahlildadeh.com
آموزش افکت محو کردن المان ها به صورت تدریجی در Jquery
ارسال دیدگاه نظرات کاربران
شماره موبایل دیدگاه
عنوان پست الکترونیک

ارسال

آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده
آموزشگاه برنامه نویسی تحلیل داده

تمامی حقوق این سایت متعلق به آموزشگاه تحلیل داده می باشد .